„Makronų tiltai 2020“ startavo Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijoje!

2020 m. sausio 29 d. Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos fizikos mokytojai kartu su VGTU atstovais organizavo nacionalinio čempionato „Makaronų tiltai 2020” atrankos turnyrą. Renginio šventės dalyvius pasveikino gimnazijos direktorė Daiva Losinskienė.

Šiame turnyre varžėsi 16 moksleivių komandų t.y. 60 dalyvių iš  Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos bei 4 dalyviai iš Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos. Per 45 minutes mokiniai turėjo iš pakelio spagečių makaronų ir 4 plastilino gabalėlių sukonstruoti kuo stipresnį tiltą. Tiltai buvo pasverti, o tilto centre buvo palaipsniui kabinami svoriai iki tol, kol tiltas subyrėdavo. Tiltų atsparumą vertino VGTU Statybos valdymo ir nekilnojamo turto katedros lektorius doc.dr. Gintautas Ambrasas.

Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazistai iškovojo pergales taip: trečią vietą I A klasės gimnazistai Deimantas Lisovoj, Ernestas Staškevičius, Evaldas Verikovskis, Modestas Šleinius (jų pastatytas tiltas išlaikė 2 kg. apkrovą), antrą vietą I B klasės gimnazistai Eimantas Janovičius, Emilijus Batėnas, Jokūbas Lisica, Juozas Lukonas (jų pastatytas tiltas išlaikė 2,050 kg apkrovą), o pirmą vietą UTVM AS1/19 grupės mokiniai Ignas Gedzevičius,  Liudas Ilčiukas, Deividas Kazla, Rytis Jonas Kikutis (jų pastatytas tiltas išlaikė 3 kg apkrovą). Pirmos vietos laimėtojai dalyvaus Lietuvos čempionato moksleivių finale VGTU. Sveikiname mokinius ir jų mokytojus, paruošusius čempionatui:  Loretą Tarvydienę ir Jolitą Puncevičienę!

Po čempionato mokiniai teigė: šis renginys – tai maža dalelė jiems prisiliesti prie STEAM idėjų,  ugdo jų kūrybiškumą, sutelkia dirbti komandoje ir suteikia inžine­ri­nių pa­grin­dų. Malonu, kad į renginį atvyko Vilniaus r. fizikos mokytojai, kurie  neabejingi mokinių kūrybiškumui. Beje, šis renginys – tai tarptautinio eTwinning „Pasta Bridges 2020” projekto dalis, kartu vykdomas su Latvijos ir Suomijos mokiniais ir mokytojais, todėl dar nesibaigė mokiniams galimybė rungtyniauti ir kituose etapuose!

Loreta Tarvydienė, Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos fizikos mokytoja

Paskutinį kartą atnaujinta