Edukacija „Mikroorganizmai aplink mus“

Nemenčinės Gedimino gimnazijos 7-9 klasių mokiniai  dalyvavo Vilniaus mokinių neformalaus švietimo centro Jaunojo tyrėjo laboratorijos edukacijoje „Mikroorganizmai aplink mus”.

Užsiėmimo pradžioje mokiniai buvo supažindinti su saugaus elgesio laboratorijoje taisyklėmis, vyko diskusija. Lektorė Ieva Šablevičiūtė-Visockienė mokiniams papasakojo apie mikroorganizmus: bakterijas, mieliagrybius, mikrodumblius, plika akimi nematomus protistus ir pelėsius, jų naudą, praktinę reikšmę ir žalą. Po teorinės dalies mokiniai gamino mikropreparatus, tyrinėjo ir mikroskopavo stafilokokus, sarcinas bei bacilas. Gyvai pamatė, kaip atrodo pavienės bakterijos ir jų kolonijos, sporos. Įdomu, jog bakterijos gali būti ne tik rutuliškos, pailgos kaip lazdelės, bet ir kirmėliškos formos. Mokiniai sužinojo įdomių faktų apie mikrobiologiją, mikrobus, išbandė bakterijų perkėlimo, dažymo, fiksavimo metodus, mikroskopavo su gerais mikroskopais, naudojo specialius laboratorinius įrankius. Sužinojo, kokie reikalavimai keliami dirbant laboratorijoje bei mikrobiologo profesijai. Po praktikos darbo apžiūrėjo šiuolaikinės laboratorijos įrengimus bei patalpas. Savo apibendrinimuose mokiniai rašė, jog norėtų dar kartą dalyvauti tokio pobūdžio užsiėmimuose.

Edukaciją organizavo biologijos mokytoja Alina Kodikienė.

Paskutinis atnaujinimas 2023 6 sausio – Nemenčinės Gedimino gimnazija