Išvyka į Vitalio Vošterio parodos atidarymą LR Seime

Gruodžio 15 d., ketvirtadienį,  Seimo II parodų galerijoje Seimo Pirmininko pavaduotojo Pauliaus Saudargo iniciatyva buvo atidaryta mūsų gimnazijos muzikos mokytojo Vitalio Vošterio fotografijų paroda „Po tėviškės dangum“, kurioje dalyvavo ir mūsų gimnazijos moksleiviai bei mokytojai.

Tai pirmoji vieša V. Vošterio darbų ekspozicija, jau porą metų keliaujanti po įvairias Lietuvos vietas. Parodoje įamžintos lietuvių gyvenimo būdo, darbo akimirkos. Fotografijose atsiskleidžia platus ir tikroviškas kaimo papročių, tradicijų, materialinės kultūros vaizdas.

Vitalis Vošterys gimė 1985 m. sausio 30 d. Rokiškio rajono Obelių miestelyje. Mokėsi Obelių vidurinėje mokykloje. Ją baigęs įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Ten įgijo vargonų specialybę. Baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, V. Vošterys keletą metų grojo vargonais Kriaunų ir Aleksandravėlės miestelių bažnyčiose. V. Vošterys domisi kraštotyra, senuoju lietuvišku paveldu. Laisvalaikiu užsiima menine fotografija, dalyvauja įvairiuose konkursuose. Fotomenininkui įdomus paprastas, nesugadintas kaimo žmogaus dvasios grožis, senoviškas lietuvio būdas.

2020 m. V. Vošterio parodos surengtos, Zarasų krašto muziejuje, Obelių laisvės kovų istorijos muziejuje, Rokiškio krašto muziejuje, Kriaunų istorijos muziejuje, Trakų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje – Lentvario filiale, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekoje, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje.

LR Seimo nariai, dalyvavę parodos pristatyme, pastebėjo Vitalio gebėjimą pajausti senojo lietuviško kaimo “grynuolius“ senbuvius, lygino Vitalį Vošterį su Lietuvos fotografijos grandais (Baliu Buraču ir kitais). Tarsi ryšio su praeitimi akcentas, parodoje skambėjo „peterburgskos“ armonikos garsai, atliekami garbios asmenybės, kraštiečio Vytauto Dagio.

Išgirdome daug gražių, šiltų žodžių apie mūsų gimnazijos muzikos mokytoją Vitalį, kuris vadovauja  muzikos grupei „Rock ID“. Džiaugiamės ir didžiuojamės savo kolega. Esame jam dėkingi, kad primena mums mūsų šaknis ir tikrąsias vertybes. Linkime jam kūrybinio įkvėpimo ir surengti dar ne vieną parodą.

Paroda bus eksponuojama iki 2023 m. sausio 6 dienos.

Lietuvių k. mokytoja L. Juškauskienė

Paskutinis atnaujinimas 2022 22 gruodžio – Nemenčinės Gedimino gimnazija