NGG vadovų komandos pranešimas gimnazijos bendruomenei

Gerbiami tėveliai, mokytojai, mokiniai,
esame susirūpinę pirmomis rugsėjo savaitėmis fiksuojamu mokinių ir mokytojų sergamumu COVID-19 liga, gripu ar kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Prašome visų bendruomenės narių atidžiai perskaityti šį laišką ir atsakingai elgtis siekiant išvengti didesnio mokinių bei mokytojų susirgimų skaičiaus bei nuotolinio mokymo(si).

Naujuosius mokslo metus šalies švietimo įstaigos pasitiko įprastai, dirba kontaktiniu būdu – be specifinių COVID-19 ligos plitimo ribojimų. Galioja visuomenės sveikatos saugos (higienos normų) reikalavimai, kurie buvo taikyti iki ekstremaliosios situacijos dėl COVID-19 (rankų higienai, patalpų valymui ir vėdinimui). Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, jog tiek mokiniai, tiek mokyklos darbuotojai į ugdymo įstaigas turi atvykti sveiki, o pajutus peršalimo ar kitus simptomus, būdingus COVID-19 ligai (kosulį, karščiavimą, gerklės ar galvos skausmą ir pan.), nedalyvauti ugdymo procese. Todėl labai prašome ir tėvelių nesilankyti mokykloje, apsaugant mokinius, mokytojus, kitus mokyklos darbuotojus. Jei atvėsus orams mokykloje padaugės sergančiųjų COVID-19 liga, gripu ar kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI), mokykla galės skelbti infekcijų plitimą ribojantį režimą (IPRR). Jis ugdymo įstaigos ar atskiro srauto lygmeniu gali būti skelbiamas, jeigu mokykloje serga daugiau kaip 20 proc. mokinių arba ugdymo procese nėra dviejų trečdalių mokinių. Klasės (grupės) lygmeniu infekcijų plitimą ribojantis režimas gali būti skelbiamas, kai klasėje (grupėje) nuo pirmo COVID-19 ligos atvejo nustatymo 14 dienų laikotarpiu COVID-19 liga
patvirtinama 5 ir daugiau mokinių klasėje (grupėje) ir atvejų užsikrėtimo aplinkybės siejamos su ugdymo įstaiga. Arba kai bent trečdaliui klasės (grupės) mokinių diagnozuojama COVID-19 liga, gripas ar ŪVKTI arba pasireiškė ŪVKTI požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).
Įvedus infekcijų plitimą ribojantį režimą vaikai 7 arba 14 dienų mokysis nuotoliniu būdu. Pagal šiuo metu galiojančias COVID-19 ligos diagnostikos ir gydymo rekomendacijas, mokiniai, mokytojai, kaip ir visi kiti visuomenės nariai, pajutę COVID-19 ligos požymius turėtų atlikti savikontrolės antigeno testą, kurį galima įsigyti parduotuvėje arba vaistinėje, ir kreiptis į šeimos gydytoją.
Mokiniams, mokytojams ir kitiems įstaigos darbuotojams susirgus COVID-19 izoliuotis neprivaloma. Žmogus bus laikomas pasveikusiu gydytojo sprendimu, jei per 24 val. nebekarščiuoja ir susilpnėja kiti simptomai. Simptomus jaučiantiems žmonėms nerekomenduojama vykti į darbą, ugdymo įstaigą, kitas viešas žmonių susibūrimo vietas. Sąlytį su sergančiuoju turėjusiems asmenims izoliuotis nereikia.
Daugiau informacijos: https://mokyklabecovid.lt/ , https://www.vilniussveikiau.lt/

Visiems sveikatos ir supratingumo linkėdama –
Pagarbiai
NGG vadovų komanda

Paskutinis atnaujinimas 2022 16 rugsėjo – Nemenčinės Gedimino gimnazija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *