Chemijos pamoka universiteto laboratorijoje

Kovo mėnesį Vilniaus r. Gedimino gimnazijos IGa/b klasių mokiniai lankėsi Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto laboratorijoje. Mokiniai dalyvavo STEAM edukaciniame renginyje „Vandens kietumo tyrimas ir nustatymas“.

Gimnazistai plačiau susipažino su vandens kietumą sukeliančiomis medžiagomis. Ištyrė ir nustatė  savo atvežto vandens kietumą. Savarankiškai atliko cheminius bandymus ir skaičiavimus. Remiantis gautais rezultatais ir vandens kietumo skale, nustatė tirto vandens kietumą. Vanduo buvo kietas arba labai kietas.

Vėliau susipažino su vandens kietumo šalinimo būdais, vienas iš jų buvo minkštiklių naudojimas. Šį būdą mokiniai išbandė laboratorijoje. Panaudojus minkštiklį, visiems pavyko sumažinti vandens kietumą. Gauti rezultatai buvo pagristi skaičiavimais.

Praktinį darbą vainikavo pirotechniniai bandymai, kuriuose dalyvavo mokiniai savanoriai.

Išvyką organizavo chemijos vyresnioji mokytoja Ilona Brazinskienė.

Paskutinis atnaujinimas 2022 15 balandžio – Nemenčinės Gedimino gimnazija