STEAM edukacija mokykloje

Kovo mėn. Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijoje lankėsi MB „Mėgintuvėlis“. STEAM edukaciniame renginyje „Sėkmės klaidos“ dalyvavo 8-10 klasių mokiniai.

Renginio tikslas – sudominti mokinius chemijos dalyku atliekant įvairius cheminius bandymus.

Renginio metu mokiniai susipažino su garsiausiais chemijos mokslininkais, kurie padarė proveržį chemijos moksle. Sakoma, kad tokie žmonės gimsta kartą per tūkstantmetį . Charles Thilorier – „sauso ledo“ atradėjas. Džeimsas Diuras – pirmasis suskystino dujas ir atrado skystųjų dujų laikymosi „indą“. Antuanas Loranas Lavuazje – pirmasis išskyrė ir pavadino deguonį.

Mokiniai eksperimentavo su „sausuoju ledu“, t. y. užšaldytu anglies dioksidu. Taip pat ragavo azoto dujomis užšaldytą maistą. Atliko deguonies dujų degimo reakciją „ugnis rankose“.

Mokiniai linksmai ir turiningai praleido laiką, praktiškai susipažino su jau žinomomis cheminėmis medžiagomis.

Renginį organizavo chemijos vyresnioji mokytoja Ilona Brazinskienė.

Paskutinis atnaujinimas 2022 15 balandžio – Nemenčinės Gedimino gimnazija