STEAM veiklos Nemenčinės Gedimino gimnazijoje

2021 m. lapkričio 24 dienos popietę Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos II, III ir IV klasių mokiniai dalyvavo STEAM praktiniame užsiėmime „Oro balionai su radijo įranga”. Užsiėmimą vedė pirmojo lietuviško palydovo LitSat-1 išradėjas, fizinių mokslų daktaras, Vilniaus universiteto radijo mėgėjų klubo prezidentas ir Danske Bank programinės įrangos praktikos vadovas Simonas Kareiva.

Neseniai Vilniaus universiteto radijo mėgėjų klubo nariai pradėjo kurti aplink Žemę skriejančius lengvasvorius balionus,  gabenančius „Arduino“ kompiuterį su radijo švyturėliu ir saulės baterijų moduliu. Tad praktinio užsiėmimo metu mokiniai bandė sukonstruoti  nepilotuojamą oro balioną: litavo, skaičiavo, programavo ir net laikė radijo mėgėjo kvalifikacijos egzaminą! Dar daug nežinomųjų liko neišspręsta, tačiau ši veikla įkvėpė moksleivius išbandyti savo jėgas IT, programavimo, radijo ryšio ir aviacijos srityse.

Užsiėmimą organizavo eTwinning projektą „Oro balionai su radijo įranga” vykdančios fizikos mokytojos J. Puncevičienė ir L. Tarvydienė.                                                                          

Loreta Tarvydienė,
Nemenčinės Gedimino gimnazijos
fizikos mokytoja metodininkė

Paskutinis atnaujinimas 2021 7 gruodžio – Nemenčinės Gedimino gimnazija