Nordplus Junior projekto „Sustainable life with digital solutions“ veiklos nuotoliniu būdu

2019-2020 mokslo metais Nemenčinės Gedimino gimnazijos dešimtokai kartu su anglų kalbos mokytojomis Inga Stankevičiene ir Justina Zacharevič vykdė  Nordplus Junior projektą „Sustainable life with digital solutions“. Projekto idėja – technologijos, inovacijos, jų įtaka aplinkai ir kasdieniam gyvenimui.

Sausio mėnesį mūsų gimnazijos mokiniai bendravo, mokėsi ir bendradarbiavo Suomijos Jamsan Lukio mokykloje. Tačiau dėl pandemijos negalėjome toliau vykdyti veiklų taip, kaip buvome suplanavę, ir dalyvauti mobilumuose. Nusprendėme nesustoti ir bendradarbiauti nuotoliniu būdu. Pavasarį ir rudenį projekto dalyviai susirašinėjo elektroniniais laiškais, o suplanuotos veiklos vyko virtualioje erdvėje. Tam buvo pasirinkta „Zoom“ platforma. Organizavome kelis susitikimus. Kadangi suomiai neturėjo galimybės apsilankyti Lietuvoje, trumpai papasakojome apie savo šalį, mokyklą ir miestelį. Kito susitikimo metu kiekviena šalis partnerė pristatė nuveiktus darbus (vykusių dirbtuvių rezultatus, pamokų planus). Mokiniai dalinosi patirtimi, kaip jie stengiasi tapti tvaresni ir su kokiais iššūkiais susiduria. Suomijos ir Lietuvos moksleiviai atkreipė dėmesį, kaip projekto tema yra susijusi su dabartine situacija pasaulyje. Aptarė, ką turėjo pakeisti savo kasdieniame gyvenime, kaip technologijos padeda bendrauti, dirbti ir mokytis.

Nors ir nuotoliniu būdu, bet buvo smagu tęsti projekto veiklas, pabūti kartu, pabendrauti ir pasidalinti mintimis.

Projekto vadovė anglų kalbos mokytoja Justina Zacharevič

Paskutinis atnaujinimas 2020 19 gruodžio – Nemenčinės Gedimino gimnazija