Susirašinėjimo draugas

Gyvename skaitmeninime pasaulyje, žiūrime skaitmeninę televiziją, mokomės ir bendraujame virtualioje erdvėje. Taip atrodo mūsų gyvenimas. Žodis laiškas beveik kiekvienam asocijuojasi su elektroniniu laišku ir tik retas prisimins  tą tikrąjį laišką, kuris rašomas ranka. Užduokime sau paprastą klausimą: kada paskutinį kartą rašėme laišką, kada rankose laikėme  tikrąjį laišką. Daugelis suaugusiųjų atsakys – seniai, nepamenu, tai buvo vaikystėje. Paaugliai tyliai ištars – niekada. Šiandien mes keičiamės informacija virtualioje erdvėje, sužinome naujienas akimirksniu. Iki suskaitmeninimo pasaulis žinias, naujienas siųsdavo laiškais, dažnai tekdavo laukti savaites.

6a klasės mokiniai įsitraukė į nuostabią veiklą „Susirašinėjimo draugas“. Vokietijos Freigericht mieste surado draugišką šeštokų klasę. Jau du mėnesius vyksta susirašinėjimas. Susiklosčius sudėtingai situacijai pasaulyje,  laiškai tarp valstybių keliauja lėčiau. Kiekvienas gavo po laišką ir jau spėjo parašyti atsakymą. Džiugu, kad laiškai išvyko atgal į Vokietiją. Su nekantrumu lauksime, kol laiškai pasieks adresatą ir sugrįš atgal. Tikimės, taip užsimegs draugystė tarp dviejų šeštų klasių iš skirtingų valstybių.

6a auklėtoja Svetlana Sčastnaja

Paskutinis atnaujinimas 2020 2 gruodžio – Nemenčinės Gedimino gimnazija