Nemenčinės Gedimino gimnazijos projektas „Atgal į gamtą“

Pamokos gali vykti ne tik mokykloje. Tuo įsitikino Nemenčinės Gedimino gimnazijos 8 klasės mokiniai, dalyvavę projekte ,,Atgal į gamtą”. Įpusėjus antram mokslo metų mėnesiui moksleiviai išsiruošė į pamokas traukiniu. Jų tikslas – aplankyti Dzūkijos nacionalinį parką, pamatyti šio regiono gamtos unikalumą, išgirsti dzūkų tarmės, paragauti pačių pagamintų kulinarinio paveldo patiekalų. Na, o kokios pamokos be judriųjų pertraukų? Projekto dalyviai, pasirinkę šūkį, kviečiantį grįžti į gamtą, svajojo išbandyti jėgas nuotykių parke „Tarzanija“, tačiau pliaupiant lietui tai buvo neįmanoma. Taigi teko skubiai keisti planus ir keliauti į Druskininkų vandens parką, į kurį patekti galėjo tik įveikę aukščio baimę – persikėlę ,,Lynu keliu“ ir pamojavę pušų viršūnėms. Nakvynei projekto dalyvius svetingai priėmė Marcinkonių ,,Gamtos namai“. Apibendrindami projekto veiklas aštuntokai surengė debatus ,,Kas geriau: nuotolinis mokymasis ar gyvos pamokos?”, sukūrė google sąsiuvinius, kuriuose anglų kalba aprašė projekto veiklų įspūdžius. Dienoraštyje, kurį pildė grįždami traukiniu, mokiniai rašė, kad norėtų dar kartą aplankyti Dzūkiją ir patirti naujų įspūdžių.

NVŠ programa finansuota vadovaujantis Vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų finansavimo tvarkos aprašu.

Projekto vadovės Danuta Petrauskienė

ir Jurga Stankevičienė