Skaitmeninio pėdsako paieškos Nemenčinės Gedimino gimnazijoje

Nemenčinės Gedimino gimnazijoje vyko Norplus Junior projekto „D&E Footprint“ („Ekologinis ir skaitmeninis pėdsakas“) partnerių susitikimas. Šio projekto tema –   technologijų įtaka jaunimo gyvenime. Vasario 5–9 dienomis svečiai iš Estijos – Talino Saku gimnazijos – ir Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokiniai kalbėjo apie skaitmeninį pėdsaką, gilinosi, kokie duomenys ar informacija paliekama internete ir skaitmeninėje erdvėje. Projekto veiklose aptarta, kaip svarbu būti sąmoningiems naršant ir bendraujant internetinėje erdvėje, kaip kontroliuoti savo skaitmeninį pėdsaką ir užtikrinti privatumą bei saugumą. Dalyviams teko priimti iššūkį ir išbandyti dabar jau sunkiai įsivaizduojamus užsiėmimus be technologijų.

Pasitelkus projektu grįsto mokymosi metodą mokiniai aktyviai dalyvavo veiklose. Veiklų įvairovė skatino jų kūrybiškumą ir bendradarbiavimą. Tai buvo ne tik mokymosi, bet ir pažinimo bei bendravimo veiklų savaitė, leidusi jaunimui išreikšti savo mintis ir idėjas bei mokytis vieniems iš kitų. Šis projektas suteikė ne tik naudingų žinių, bet ir puikią galimybę kultūriniam ir tarptautiniam bendradarbiavimui.

Projekto koordinatorės
anglų kalbos mokytojos Inga Stankevičienė,