Saugus internetas…ką darysime toliau?

Šiemet Lietuva švenčia pasaulinės Saugaus interneto dienos dvidešimtmetį. Minint šią nuostabią iniciatyvą Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka organizavo renginį-konferenciją. Konferencijoje mokytojai turėjo galimybę ne tik išgirsti pranešimus, bet ir dalyvauti diskusijoje. Konferencijoje pranešimą skaitė Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Psichologijos instituto profesorė bei mokslinių tyrimų vadovė, klinikinė psichologė, psichodinaminės krypties psichoterapeutė Roma Jusienė. Vaiko raidos ir psichoedukacinių tyrimų centro komandos narė, psichologė Lauryna Rakickienė  skaitė pranešimą ,,Kaip susitarti dėl ekranų tėvams, mokytojams ir vaikams“. VšĮ ,,Vaikų linijos“ kampanijos ,,Be patyčių“ koordinatorė Eglė Tamulionytė skaitė pranešimą ,,Ekranų ir mokyklos tema pokalbiuose su vaikais: VšĮ ,,Vaikų linijos“ patirtis“. Po pranešimų vyko konferencijos dalyvių diskusija ,,Ką darysime toliau?“

Šitas klausimas „Ką darysime toliau?“ labai aktualus šiandien. Ką daryti mokytojams, tėvams, kaip riboti ekranus? Kaip padėti savo vaikams ir sau? Visos pranešėjos kalbėjo apie tai, kad riboti ekranus yra būtina dėl fizinės ir psichinės sveikatos, dėl poilsio, dėl bendrystės,  dėl socialinių kompetencijų vystymosi, dėl emocinio saugumo, dėl patyčių, kurios yra labai paplitusios, ypač mergaičių (4-9 klasių) tarpe. Ir vėl klausimas „Kaip tai padaryti?“. Tikrai yra išeičių, gal jų nedaug, bet veikia. Turi būti taisyklės ir susitarimai. Dabar, kai mes jau leidome naudotis tais ekranais, leidome naudotis per pamokas, namuose, yra labai sunku tartis, bet tikrai įmanoma, reikia pradėti nuo savęs, nuo namų, nuo mokytojos stalo. Ypač svarbų vaidmenį šitame procese turi atlikti tėvai su mokytojais. Klasės mokinių tėvai kartu su mokytojais – stipri jėga. Mokykla gali ir turi inicijuoti tėvų ir vaikų diskusiją, vedančią prie bendrų, visiems priimtinų sutarimų dėl ekranų naudojimo ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų.

Siūlau pasiklausyti visos konferencijos: https://www.youtube.com/watch?v=FmiCidzDOGc

IT mokytoja Ana Prusakienė

Paskutinis atnaujinimas 2023 22 kovo – Nemenčinės Gedimino gimnazija