Įdomi ir turininga diena Panevėžio STEAM centre

Kovo mėn. Nemenčinės Gedimino gimnazijos 7a ir 7b klasės mokiniai kartu su savo auklėtojomis Svetlana Sčastnaja ir Justina Zacharevič lankėsi Panevėžio regiono atviros prieigos STEAM centre.

Pasidalinę grupėmis, mokiniai dalyvavo trijose edukacijose. Pirmoji edukacija „Dirbtinis intelektas“ vyko biologijos-chemijos laboratorijoje. Mokiniai tyrinėjo dializės žarnos laidumą skirtingoms medžiagoms, atliko kokybines medžiagų atpažinimo reakcijas, analizavo įvykusius procesus ir jų sąsajas su hemodializės procedūra dirbtinio inksto aparate. Antroji edukacija  “Matematinė navigacija labirinte“ vyko robotikos-IT laboratorijoje, kur mokiniai išnagrinėjo roboto veikimo ir valdymo principus. Analizuodami pateiktą labirintą, aiškinosi roboto kelio radimo algoritmą. Taikydami matematines žinias, parengė matematinį roboto judėjimo pagrindimą. Prisiminė apskritimo ilgio skaičiavimą, atstumo ir kampų radimo būdus. Trečioji edukacija „Šiltas namas“ vyko fizikos-inžinerijos laboratorijoje. Mokiniai išsiaiškino medžiagų šilumines savybes. Bandymų metu ištyrė šilumos izoliavimo ir perdavimo būdus, medžiagų šiluminį plėtimąsi, šiluminę varžą.

Šioje naujoje mokslo ir žinių erdvėje mokiniai turiningai praleido laiką, pagilino gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų žinias ir praktinius gebėjimus. Galbūt ši inovacijų erdvė paskatino mūsų mokinius domėtis naujausiomis technologijomis ir kažkada tarp jų atsiras talentingų kūrėjų ar išradėjų.

Paskutinis atnaujinimas 2022 11 gegužės – Nemenčinės Gedimino gimnazija