Mokinių eksperimentai Vilniaus muziejuose

Prasidėjus pavasariui Nemenčinės Gedimino gimnazijos 2b klasės mokiniai vyko į sostinę Vilnių ir aplankė net du muziejus. Lietuvos Pinigų muziejaus gidė mokiniams papasakojo apie pinigų raidą nuo seniausių – kriauklių, kailių, gintaro – iki dabartinių pinigų. Sužinojo, kad „Google” vardas siejamas su žodžiu „Googol” (gugolas), kuriuo vadinamas skaičius, sudarytas iš 1 ir šimto nulių. Gidė parodė iš lietuviškų vieno cento monetų pastatytą piramidę, tapusią pasaulio rekordu. Mokiniai pasisvėrė ant specialių svarstyklių ir sužinojo, kiek jie kainuotų, jei būtų auksiniai, platininiai ar sidabriniai. Atsakinėjo į užduotus klausimus, o už teisingus atsakymus vėliau galėjo savarankiškai nusikalti suvenyrinį skatiką – skirtuką.

Kitas mokinių aplankytas muziejus – Vilniaus Energetikos ir technikos muziejus. Didžiausias dėmesys buvo skirtas interaktyviai ekspozicijai „Technikos mokslas“, kurioje mokiniai patys savarankiškai galėjo daryti eksperimentus. Jie turėjo galimybę pasisverti Mėnulyje, Marse, Jupiteryje, sukurti elektros grandinę, pagroti vamzdžiais, judant kurti muziką, išbandyti kitus eksponatus.  Edukacinė pamoka mokiniams labai patiko, nes jos metu gauta ne tik žinių, bet ir atlikti praktiniai eksperimentai.

Mokiniai grįžo ne tik pilni įspūdžių, bet ir pasisėmę žinių.

Mokinių išvyką organizavo 2b klasės mokytoja Violeta Cikanavičienė.

Paskutinis atnaujinimas 2022 23 kovo – Nemenčinės Gedimino gimnazija