Edukacinė išvyka į astronomijos observatoriją

Besibaigiant žiemai Nemenčinės Gedimino gimnazijos 10ab klasės mokiniai vyko į seniausią astronomijos observatoriją rytų Europoje, įkurtą 1753 m. Vilniaus Universitete. Mokiniai lipo į senamiesčio aukščiausią bokštą, iš kurio Vilniaus Universiteto astronomai stebėjo žvaigždes. Vilniaus Universiteto bibliotekos baltojoje salėje mokiniai galėjo iš arčiau pamatyti pirmuosius teleskopus. Mokiniai lankėsi filologijos fakulteto patalpose, grožėjosi lietuvių kalbos katedros freskomis. Sužinoję apie kalbų mokymąsi universitete, jų reikšmę kiekvieno žmogaus gyvenime, mokiniai patraukė į  universiteto senato salę. Edukacijos metu mokiniai susipažino ne tik su astronomijos observatorija, bet ir daug sužinojo apie Vilniaus universiteto istoriją. Būsimieji studentai praplėtė žinias ir apie Vilniaus universiteto studijų kryptis.

Išvyką organizavo fizikos mokytoja Jolita Puncevičienė

Paskutinis atnaujinimas 2022 23 kovo – Nemenčinės Gedimino gimnazija