MENINIO SKAITYMO ŠVENTĖ

Kasmet  Lietuvoje tarp Vasario 16 – osios  ir Kovo 11 – osios Kalbos komisija siūlo organizuoti Lietuvių kalbos dienų renginius. Lietuvių kalbos dienų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje.

Nemenčinės Gedimino gimnazijoje vasario 24 dieną vyko pirmasis Lietuvių kalbos renginys  meninio skaitymo šventė „Gimtųjų žodžių apkabintas“. Joje rašytojų bei poetų kūrinius skaitė net 25  5-11 klasių mokiniai. Skaitovai deklamavo ištraukas iš mėgstamiausių, naujausių lietuvių ir užsienio autorių kūrinių. Šventės dalyviai  netinginiavo – atidžiai klausėsi bei rinko skaitovą, kurio deklamavimas  labiausiai patiko. Žiūrovų simpatijų prizą pelnė  6a klasės mokinė Urtė Jurevičiūtė, kurios pasirodymas sulaukė daugiausiai balsų. Ji  labai įtikinamai padeklamavo nuotaikingą  J. Erlicko  eilėraštį ,,Apie banginį‘‘. Visus nustebino  ypač gausus  berniukų ir jaunuolių skaitovų būrys.

Šventėje pasirodė ir Vilniaus rajono mokinių Meninio skaitymo konkurso rajoninio etapo prizininkės:

I  vietos laimėtoja Viktorija Šareiko (mokytoja Aida Bužinskienė);
II vietos laimėtoja Emilija Luiza Ašakaitė (mokytoja Laura Juškauskienė);
III vietos laimėtoja Augustė Žilinskaitė (mokytoja Laura Juškauskienė).

Po renginio tikrai pasijutome gimtųjų žodžių apkabinti…

Džiaugiamės skaitovais bei dėkojame jiems pasiruošti padėjusioms lietuvių kalbos ir literatūros mokytojoms.

Simona Paliukėnaitė, 10a

Paskutinis atnaujinimas 2022 1 kovo – Nemenčinės Gedimino gimnazija