Ne vienam žmogui kyla noras atitrūkti nuo žemės bent kelioms minutėms ir pajusti polėkį. Dar smagiau, jeigu tokia patirtis truktų valandą. O kas, jeigu tai įvyktų mokymosi už mokyklos ribų metu? 4c klasės mokiniai turėjo tokią galimybę ,,Pojūčių meno centre“. Virtualus skrydis M. K. Čiurlionio vaizduotės sparnais suteikė realų skrydžio pojūtį. Pats laikas. Juk 2025 metai – M. K. Čiurlionio jubiliejiniai 150 metai!
Kovo 25 d. 4c klasė išsiruošė į Vilnių, siekdama susipažinti su M. K. Čiurlionio biografija ir kūryba, išmėginti virtualios realybės galimybes bei pakeliauti tarptautinio pripažinimo sulaukusiais ,,Angelų takais“. Besiruošdami kelionei, mokiniai temą pažino integruotose lietuvių kalbos ir literatūros bei dailės pamokose, įgijo esminių žinių ir praktinių gebėjimų. Lietuvių kalbos ir literatūros pamokų metu mokiniai buvo supažindinti su kai kuriais M. K. Čiurlionio meno darbais, tapybos ir muzikos sąskambiu ir parašė rašinėlius ,,Ką nutapytų M. K. Čiurlionis, jeigu gyventų 2025 metais?“. Dailės pamokoje mokėsi piešti M. K. Čiurlionio motyvų įkvėptus piešinius.
Antroje kelionės dalyje ketvirtokai apsilankė vienose seniausių Lietuvos kapinių – Rasų kapinėse, pagerbė M. K. Čiurlionio, J. Basanavičiaus, 1863-1864 m. sukilimo dalyvių, J. Pilsudskio širdies ir kitų žinomų istorinių asmenybių kapus. Sukilimo dalyvių atminimą pagerbia lietuvių, lenkų, baltarusių, ukrainiečių tautų atstovai. Vaikai suprato, kokia svarbi istorijos eigoje yra laisvės idėja.
Mokyklos moto ,,Non scholae sed vitae discimus“ (Seneca). Šios edukacijos už mokyklos ribų metu mokiniai susipažino tiek su laikui nepavaldžia M. K. Čiurlionio kūryba, tiek mokėsi suprasti, kad istorinė praeitis visada turi ryšį su dabartimi kaip priežastis ir pasekmė bei kaip įkvėpimo šaltinis.
Mokiniai ugdėsi pažinimo, skaitmenines, pilietiškumo, kūrybiškumo, kultūrines, socialines ir emocines kompetencijas.
Edukacinę išvyką organizavo 4c klasės mokytoja Giedrė Puškorienė.
Paskutinis atnaujinimas 2025 8 balandžio – Nemenčinės Gedimino gimnazija