Nemenčinės Gedimino gimnazijos mažasis palydovas pakilo sėkmingai!

Molėtų aerodrome įvyko Nacionalinis moksleivių mokomųjų palydovų konkurso „CanSat“ finalas, kuriame 16 komandų pristatė savo sukonstruotus palydovus. „CanSat“ konkursą organizavo Inovacijų agentūros „Space Hub LT“ grupė,  Lietuvos etnokosmologijos muziejus ir „Vilnius Tech“ universitetas. Dėl geriausiųjų vardo varžėsi ir Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos komanda ,,Oscar“. Finale 8-IIIG klasių jaunųjų  fizikų – R. Rinkevičiaus, D. Tumėno, J. Lingės ir D. Ruželės (fizikos mokytojos L. Tarvydienė ir J.  Puncevičienė) – sukonstruotas palydovas  sėkmingai su raketa pakilo į 1200 m aukštį ir perdavė įdiegtų jutiklių duomenis į antžeminę stotį. Palydovas nusileido sklandžiai. Mokinių komanda apdovanota pagyrimo raštu.

Iš viso konkurse dalyvavo 120 moksleivių – 26 komandos iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių: Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Alytaus, Mažeikių, Utenos, Tauragės, Marijampolės, Vilkaviškio, Telšių, Kelmės, Nemenčinės, Riešės, Buivydiškių. „CanSat“ konkurso metu komandos turėjo sukurti skardinės dydžio palydovą, kuriame būtų sutalpintos visos įprastiniuose palydovuose esančios sistemos: maitinimo, komunikacijos,  jutikliai, kurie galėtų užmegzti ryšį, nuskaityti pagrindinius duomenis, išskleisti parašiutą, sėkmingai pakilti ir nusileisti.

Paskutinis atnaujinimas 2024 6 birželio – Nemenčinės Gedimino gimnazija