Gimnazijos jaunųjų floristų darbai respublikiniuose konkursuose

Jau antrą kartą šiais mokslo metais Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokiniai vyksta į respublikinį floristikos konkursą VU Botanikos sodo Muziejuje Kairėnuose.

2023 m. pabaigoje VU Botanikos sode vyko tradicinis floristikos konkursas „Dūzgiam Kalėdas sode!“, kuriame kurti susirinko net 80 mokinių iš 32 vidurinių ir profesinių mokyklų visoje Lietuvoje. Iš viso net 160 floristų darbų lankytojai galėjo išvysti specialioje parodoje VU Botanikos sodo Muziejuje gruodžio 2-9 dienomis. Šiame konkurse dalyvavo trys mūsų gimnazijos mokinės: Gabriela Zapolska (IIaG kl.), Darja Kudriavceva (IIbG kl.) ir Eglė Žukevičiūtė (IIbG kl.). Jos konkursui pristatė namų užduotį – floristinę eglutę ir konkurso metu kūrė kalėdinį pakabinamą vainiką. Konkurso laimėtojai buvo paskelbti ir apdovanoti ceremonijoje VU Botanikos sode gruodžio 10 d. Papildomas VU Botanikos sodo simpatijų prizas buvo skirtas ir mūsų gimnazijos mokinei Darijai Kudriavcevai.

Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro inicijuotame konkurse „Floristinės pavasario metamorfozės“ šių metų kovo 22 d. VU Botanikos sodo Muziejuje  Kairėnuose varžėsi 19 dalyvių – mokinių ir floristikos studentų – iš visos Lietuvos. Konkurse dalyvavo mūsų gimnazijos IIaG kl. mokinė Gabriela Zapolska, kuri pristatė namų darbą –  floristinį pakabinamą kiaušinį ir konkurso metu komponavo floristinę kompoziciją „Lizdas“. Mokinės floristiniai darbai vertinimo komisijos buvo įvertinti II vieta.

Džiaugiamės puikiais rezultatais. Smagu, kad floristikos menas Lietuvoje populiarėja ir tarp paauglių, kurių sukurti saviti autoriniai darbai nenusileidžia floristikos meistrams.

Mokines konkursams ruošė technologijų mokytoja Daiva Kurpienė.

Paskutinis atnaujinimas 2024 4 balandžio – Nemenčinės Gedimino gimnazija