DIALOGAS – BENDRAVIMO JĖGA

Šiuolaikinis jaunimas gyvena pasaulyje, kuriame yra daugybė galimybių bendrauti: gyvai, susirašant žinutėmis, siunčiant elektroninius laiškus, organizuojant vaizdo susitikimus ir kt. Kartais trūksta žinių apie bendravimo etiketą, gestus, mimiką, laikyseną, aprangą. Būtent tokių žinių įgijo Nemenčinės Gedimino  gimnazijos 8b klasės mokiniai, kovo 18 – 24 dienomis  dalyvę Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų programos tarptautiniame Erazmus + projekte ,,Echoes – The Power of Dialogue”. Projekto dalyviai mokėsi bendrauti, diskutavo, ką apranga gali pasakyti apie žmogų, bendradarbiaudami sukūrė šokį ir nufilmavo ,,Tik Tok“ klipą, taikydami įvairius bendravimo būdus rašė dainos žodžius ir rinkosi melodiją, kūrė trumpus filmukus, iliustruojančius tinkamo ir netinkamo bendravimo pavyzdžius.

Projektas vyko Lenkijoje, nedideliame kalnų miestelyje Murzasichlė. Projekte dalyvavo  mokiniais iš Lenkijos Barčevo pagrindinės mokyklos. Visą savaitę jaunuoliai turėjo puikią galimybę išbandyti savo ištvermę, daugelis pirmą kartą kopė į kalnus. Po  žygio vaikai  ilsėjosi ir pramogavo vandens parke ,,Terma Bania”. Vakarais vyko šokiai, skambėjo dainos prie laužo, paskutinį vakarą ragavo regioninės virtuvės maistą.

Projekto veiklas organizavo Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų programos kuratorius Maciej Jankovski, vykdė lietuvių kalbos mokytoja Danuta Petrauskienė ir  pavaduotoja ugdymui Jurga Stankevičienė

Įspūdžius įamžino Danuta Petrauskienė,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Paskutinis atnaujinimas 2023 7 balandžio – Nemenčinės Gedimino gimnazija