Iš tarptautinės YOTA- Youngsters On The Air stovyklos sugrįžus

Vengrijoje vyko 11-oji YOTA -Youngsters On The Air  tarptautinė jaunųjų radijo mėgėjų  stovykla. Į stovyklą susirinko 100 dalyvių iš 25 šalių. Lietuvai atstovavo trys dalyviai, iš kurių vienas jaunasis radijo mėgėjas Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokinys Rokas Rinkevičius (LY4RO).

Dalyviai turėjo pristatyti komandos narius, draugijų jaunimo veiklas. Klausėsi įdomių paskaitų, tokių kaip „Lapių medžioklė“, ,,Kaip užsiimti jaunimo darbu?“, „Skaitmeninės technologijos“, „Greitosios telegrafijos pasaulis“ ir kt. Jaunieji radijo mėgėjai buvo supažindinti su IARU (tarptautinės radijo mėgėjų sąjungos) ir WRTC (pasaulinio radijo sporto) organizuojamais konkursais.  Jaunimas dalyvavo CW (radijo ryšio užmezgimas Morzės abėcėle) ir naktinėje ARDF (radijo orientavimosi sporto) veiklose. Taip pat dalyvavo seminaruose ir diskusijose apie Ham Radijo skaitmenines technologijas,  o YOTA Off-Air konkurse sužinojo apie SDR, pastatymo stotis ir „Mastrant guy“ laidus. Stovyklos mokymams pasibaigus, jaunieji radijo mėgėjai atliko refleksiją ir įsivertinimą „Train the Trainer“.

Be varžybų, stovykloje vyko kultūriniai renginiai. Komandos turėjo progą kartu pabendrauti ir susipažinti su šalių tradiciniu maistu bei pakeliauti po Budapeštą. YOTA stovyklos stotis veikė šaukiniu HG23YOTA.

Nuoširdžiai dėkojame Lietuvos Radijo Mėgėjų Draugijai už galimybę atvykti į tarptautinę stovyklą, YOTA stovyklos organizatoriams ir lektoriams.

Pažadame, kad Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijoje įrengta radijo stotis išsiųs į eterį dar ne vieną šaukinį pasauliui!

Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos
fizikos mokytoja metodininkė L. Tarvydienė

Paskutinis atnaujinimas 2023 20 spalio – Nemenčinės Gedimino gimnazija