Išvyka į spektaklį Šokio teatre

Lapkričio 14 d. IIabG klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytojomis L. Juškauskiene ir D. Petrauskiene vyko į Šokio teatrą Vilniuje, kur stebėjome monospektaklį „Antigonė“, sukurtą žymaus senovės graikų tragiko Sofoklio dramos motyvais. Sceninę interpretaciją sukūrė Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė ir režisierė Birutė Mar. Spektaklyje Birutė Mar atlieka šešių Sofoklio dramos „Antigonė“ personažų vaidmenis – Antigonės, jos sesers Ismenės, karaliaus Kreonto, jo sūnaus ir Antigonės sužadėtinio Haimono, sargybinio bei žynio Teiresijaus. Svarbus antikinės tragedijos personažas – Choras. Jis įkūnytas įspūdingoje vaizdo projekcijoje. Žavėjomės nepaprastai talentingos aktorės vaidyba, gebėjimu įsikūnyti net į šešis personažus, skirtingomis charakterio spalvomis perteikti jų išgyvenimus. Įdomu buvo stebėti ir vienintelio sceninio kostiumo transformaciją. Mokiniai ne tik pasikartojo Sofoklio kūrinį „Antigonė“, bet ir pasijuto taip, lyg būtų nukeliavę į Antikos laikų teatrą.

Lietuvių kalbos mokytoja L. Juškauskienė

Paskutinis atnaujinimas 2022 17 lapkričio – Nemenčinės Gedimino gimnazija