Tvarumas ir patirtis su Erasmus+

Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokiniai, dalyvaujantys Erasmus+ projekte „Leaving footprins“ („Paliekami pėdsakai“) dėl pandemijos bendravo ir bendradarbiavo tik virtualiai. Todėl nekantriai laukė partnerių susitikimo, vykusio gegužės 15-20 d. Vokietijoje, Volfsburgo mieste.

Susitikimo pagrindinis tikslas – tvarumas bei paliekami ekologiniai pėdsakai, dėmesys skiriamas mokinių ekologiniam  ir skaitmeniniam sąmoningumui. Tvarumas skatina nuolat apgalvoti kiekvieną žingsnį. Skirtingų valstybių jaunuoliai pristatė savo mokyklas, valstybes ir patirtis. Visą savaitę mokiniai aptarinėjo ekologines problemas, pateikė įvairius sprendimo būdus, analizavo darnaus miesto ir bendruomenės principus (11 darnaus vystymosi principas), nagrinėjo pasaulio panaudojamų resursų spartą, analizavo, kokios valstybės ir kaip greitai panaudoja metinius resursus.  Erasmus projekto dalyviai nepraleido progos pažinti Volfsburgą  bei sostinę Berlyną.               Savaitė prabėgo nepastebimai, grįžome pilni nuostabių įspūdžių, nepamirštamų akimirkų, įgiję patirties, padėsiančios gyventi tvariau.

 

Projekto koordinatorė, matematikos ir IT mokytoja Svetlana Sčastnaja,
 Anglų kalbos mokytoja Inga Stankevičienė 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Paskutinis atnaujinimas 2022 1 liepos – Nemenčinės Gedimino gimnazija