Spektaklis, sušildęs mūsų širdis

Šių metų gruodžio 9-tą dieną Nemenčinės Gedimino gimnazijos dešimtų klasių mokiniai lydimi lietuvių kalbos mokytojų važiavo susipažinti su aktorės Birutės Marcinkevičiūtės kūryba. Vilniuje, Solo teatre, mūsų laukė  vaidinimas ,,Antigonė“,  pastatytas pagal to paties pavadinimo Sofoklio tragediją. Spektaklis unikalus tuo, kad jame visus svarbiausių personažų vaidmenis atlieka vienas asmuo – aktorė ir režisierė Birutė Mar. Į spektaklį mes važiavome pasiruošę – buvome perskaitę ir išnagrinėję Sofoklio kūrinio svarbiausias scenas. Prieš spektaklį B. Marcinkevičiūtė mums dar kartą priminė  tragedijos siužetą, lygindama pagrindinius veikėjus, jų sprendimus, situacijas su Lietuvos istorijos įvykiais ir  dabartinių pasaulio įvykių kontekstu.

Spektaklį lydėjo specialiai kurtas muzikos ir garso takelis, vaizdo projekcijos , kurios leido dar geriau įsijausti mums į vaidinimą. Tačiau svarbiausią darbą atliko aktorė Birutė Marcinkevičiūtė. Spektaklyje ,,Antigonė“ ji atliko Antigonės, Kreonto, sargybinio, Ismenės, Haimono ir Teiresijaus  vaidmenis. Tiesiog užtekdavo vienos sekundės, vieno gesto arba drabužio (to paties kostiumo)  detalės pakeitimo  ir aktorė čia pat persikūnydavo iš vieno veikėjo į kitą, kuo puikiausiai atskleisdavo emocijas.

Po spektaklio žiūrovai savo susižavėjimą išreiškė  aplodismentais. Norintys galėjo pabendrauti su aktore ir užduoti jai klausimus. Šia galimybe mes pasinaudojome ir uždavėme vieną labiausiai rūpimų klausimų: koks veikėjas artimiausias? B. Marcinkevičiūtė nedvejodama atsakė, kad Antigonės vaidmuo jai labiausiai patiko nuo pat šio spektaklio idėjos gimimo.

Po spektaklio mes aplankėme Vilniaus eglutę, esančią Katedros aikštėje. Prie spindinčios eglutės pajutome artėjančių Kalėdų dvasią. Dėkojame lietuvių kalbos mokytojai Simonai Diržinauskaitei už suorganizuotą išvyką.

AGATA LIACHOVIČ 10A

Paskutinis atnaujinimas 2021 17 gruodžio – Nemenčinės Gedimino gimnazija