Ekologija, ekonomika ir komiksai

Vos pasibaigus mokslo metams Nemenčinės Gedimino gimnazijoje vyko Tarptautinis Erazmus + projektas ,,ECO-komiks“ pagal Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų programą. Projekte dalyvavo 20 vaikų iš Gedimino gimnazijos ir 20 iš Lenkijos, Barčevo Felikso Novoveiskio I pagrindinės mokyklos. Projekto užsiėmimus vedė organizatoriai Piotr Kulakovski ir Maciej  Jankovski.

Lietuvos ir Lenkijos jaunimas greitai susibendravo, susijungė į grupes ir pradėjo bendrą darbą kurdami komiksą, susijusį su ekologija ir ekonomika. Pirmiausia, vaikai turėjo sukurti savo super-herojų ir nuspręsti, kaip atrodys ir kaip bus susijęs su ekologija. Taigi sukūrė jo įvaizdžio maketą, apsvarstė reikalingų priemonių sąrašą ir iškeliavo į parduotuves. Parduotuvėse mokėsi ekonomikos, kadangi turėjo tinkamai paskirstyti pinigus ir neviršyti nustatyto limito. Grįžę į mokyklą dirbo technologijų  klasėse kurdami kostiumus savo herojams. Kai viskas buvo paruošta, o istorijos-komiksai sukurtos, vaikai mokėsi fotografijos meno. Mokymams vadovavo Karolina Gmurčyk (Lenkija) ir Eva Pšychodska  (Lietuva). Mokiniai savarankiškai modeliavo ir darė nuotraukas savo komiksui. Taip kiekviena grupė iš fotografijų sukūrė savo komiksą-istoriją apie super-herojų, kuris saugo ir rūpinasi mūsų Pasaulio ekologija.

Savaitgalį moksleiviai turėjo ekskursiją po Vilnių ir Trakus. Išvydo nuostabią Vilniaus panoramą nuo Trijų Kryžių kalno, aplankė Švč. Mergelės Marijos koplyčią, Rasų kapines, Petro ir Povilo bažnyčią, o po pietų aplankė ir Trakų pilį.

Projektą kuravo lietuvių kalbos mokytoja Danuta Petrauskienė ir geografijos mokytoja Renata Kerul, padėjo Elvyra Savicka ir Kamilė Petrauskaitė.

Kamilė Petrauskaitė

Paskutinis atnaujinimas 2021 6 liepos – Nemenčinės Gedimino gimnazija