Non scholae sed vitae discimus
  • Gimnazijos gimtadienis
  • Kalbų diena
  • #Beactive
  • Ladygolas
  • Nordplius_Latvija
  • Lietuvos veliava
  • tėvų forumas
  • Mokslo ir žinių šventė
  • 35 laidos
  • Buk saugus

PASAULINĖ DIENA BE TABAKO IR AKCIJA „OBUOLYS VIETOJ CIGARETĖS!”

2018 m. gegužės 31 d. pasaulis jau 29-ąjį kartą minėjo Pasaulinę dieną be tabako. Lietuvoje nuo 2016 metų gegužės 20 dienos ant tabako ir susijusių gaminių pakuočių atsirado ne tik nauji tekstiniai ir vaizdiniai įspėjimai, bet ir nuoroda į interneto svetainę, skirtą padėti norintiems mesti rūkyti. Šią dieną jau keletą metų iš eilės Lietuvoje rengiama akcija „Obuolys vietoj cigaretės!“
Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pakvietė Vilniaus miesto ir rajono ugdymo įstaigas dalyvauti akcijoje ir informuoti visuomenę apie rūkymo žalą dalinant obuolius su lipduku bei informacinėmis skrajutėmis. Skrajutėje pateikiama trumpa informacija apie rūkymo žalą ir žinia apie tai, kad metimas rūkyti efektyviausia priemonė siekiant apsisaugoti nuo rūkymo sukeltų ligų. Obuolys duodamas kaip sveikos gyvensenos simbolis ir skatinimas nepradėti rūkyti arba mesti.

VSPS Liudmila Sarulevičienė