Non scholae sed vitae discimus
  • Mokslo ir žinių šventė
  • #Beactive
  • Lietuvos veliava
  • Nordplius_Latvija
  • Buk saugus
  • 35 laidos
  • Kalbų diena
  • tėvų forumas
  • Ladygolas
  • Gimnazijos gimtadienis

Darbo galimybės Suomijoje

Penktadienis, 2017m. sausio 27 diena. Tarptautinio Nordplus Junior projekto „Local employment“ dalyviai ir jų anglų kalbos mokytojos, projekto Lietuvoje koordinatorės, E.Baliukevič ir I.Stankevičienė keliauja namo iš Suomijoje, Jamsoje vykusių klasių mainų. Nemenčinės Gedimino gimnazijos gimnazistams savaitė Suomijoje neprailgo, nes mes ne tik pamatėme kitą šalį, susipažinome su kultūros paveldu, bet iš arti susipažinome su įmonių veikla, skirtingų profesijų poreikiu ir įsidarbinimo galimybėmis.
Atvykus į Suomiją mus pasitiko būrys jau pažįstamų draugų, sutiktų 2016m. lapkričio mėnesį vykusiame pirmame trišalio projekto „Local employment“ susitikime Nemenčinės Gedimino gimnazijoje. Pirmadienį susipažinome su Jamsos vidurine mokykla, pristatėme pateiktis apie verslą savoje šalyje ir regione. Lankėmės United Paper Mills įmonėje, kurioje gaminamas ir perdirbamas popierius. Tai viena didžiausių popieriaus gamybos įmonių, kuri 80 procentų savo produkcijos eksportuoja į kitas šalis. Įmonės vadovai ne tik pristatė įmonės veiklą, supažindino kokių profesijų atstovai dirba įmonėje, kokios kvalifikacijos reikia norint dirbti UPM, bet ir parodė gamybos procesą. Tikslingai orientuotas mąstymas, gebėjimas vykdyti įvairias užduotis, komandinis darbas, IKT naudojimas, teigiamas požiūris bei žingeidumas - būtinos savybės norint įsidarbinti šioje įmonėje.
Antradienį buvome suskirstyti į grupes ir ėjome šešėliauti į skirtingas darbo vietas. Vieni stebėjo pamokas Jamsa pradinėje mokykloje, kiti dirbo City Market parduotuvėje, treti - Punsuutari baldų gamykloje, ligoninėje ar medžio apdirbimo įmonėje. Vakarą praleidome Himos slidinėjimo kurorte, kur pirmiausia vadovė papasakojo šio kurorto atsiradimo istoriją ir apie reikalingas specialybes Himos centre.

 

Tampere – antras pagal dydį Suomijos miestas, su kuriuo susipažino trišalio projekto dalyviai. Tą padėjo padaryti orientacinis žaidimas, kurio metu pamatėme svarbiausias lankytinas vietas. Įsimintiniausia vieta - Vapriiki – devynių muziejų kompleksas po vienu stogu. Tai ir istorijos, karo, mineralų, zoologijos, technikos, žaidimų, lėlių, batų, NOKIA muziejai.
Klasių mainų metu susitikome su dviem jaunais verslininkais, kurie papasakojo kokius iššūkius reikia priimti ir su kokiais sunkumais susidurti norint pradėti nuosavą verslą. Lankėmės liuteronų bažnyčioje, kurioje taip buvo kalbama apie profesijas susijusias su religija. Kadangi suomiai garsėja vilnos vėlimo tradicijomis, nepraleidome progos sudalyvauti vėlimo edukacinėje pamokėlėje ir pasigaminti suvenyrą.
Tarptautinio Nordplus Junior klasių mainų projekto "Local Employment" ("Darbo galimybės") įgyvendinimui tarp trijų mokyklų: Nemnečinės Gedimino gimnazijos, Jamsa Lukio vidurinės mokyklos Suomijoje ir Siguldos vidurinės mokyklos Latvijoje dotaciją skyrė Šiaurės Ministrų Taryba.

Straipsnio autorė: Projekto dalyvė Justyna Sadovska
Projekto koordinatorės: Anglų kalbos mokytojos metodininkės Elena Baliukevič ir Inga Stankevičienė