Galutinis Nordplus Junior projekto “Local employment” susitikimas Siguldoje

Paskutinę balandžio savaitę Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokiniai, dalyvaujantys tarptautiniame Nordplus Junior “Local employment“ projekte su partneriais iš Suomijos bei Latvijos, susirinko į paskutinį klasių mainų susitikimą Siguldoje. Šio projekto koordinatorės yra anglų kabos mokytoja metodininkė Elena Baliukevič ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Inga Stankevičienė.

Latvijoje didžiausią įspūdį mums paliko galimybės išbandyti veiklas, kurių dar niekada nebuvome išbandę: pabuvome mokytojais, vedėme pamokas 3-4 klasių mokiniams, susipažinome su Siguldos mieste gyvenančiais savanoriais iš kitų šalių, tokių kaip Ispanija, Romunija ir Portugalija, patys savanoriavome - tvarkėme aplinką Gaujos nacionaliniame parke. Taip pat apsilankėme didžiausiame Baltijos šalyse ekologiško maisto fabrike „Ramkalni“, kuriame ne tik stebėjome gamybos procesą, bet ir patys jame dalyvavome bei ragavome gaminamą produkciją – džiovintus vaisius, uogas ir daržoves. Aplankėme kažkada buvusią laikinąją Latvijos sostinę - Cesį. Čia gidės aprodė pilį ir papasakojo apie gyvenimą viduramžiais, o taip pat aplankėme senosios juvelyrikos dirbtuves, kuriose šio amato atstovas leido mums apžiūrėti archeologinius radinius, rastus Cesyje, parodė, kaip yra gaminami senoviniai papuošalai.
Džiaugiamės, jog šis projektas sujungė trijų šalių atstovus, suteikė galimybę ne tik susitikti su naujais žmonėmis ar aplankyti svečias šalis, bet ir leido pažinti Šiaurės Baltijos šalių kultūrą, tradicijas, papročius, atrasti panašumus bei skirtumus, o svarbiausia – sužinoti apie įsidarbinimo galimybes gimtajame krašte ir už jo ribų. Projekto eigoje netrūko gerų emocijų, įgavome daugiau pasitikėjimo savimi, bei motyvacijos mokytis anglų kalbos.
Esame labai dėkingi Šiaurės Ministrų Tarybai, kuri skyrė dotaciją tarptautinio Nordplus Junior klasių mainų projekto „Local employment“ įgyvendinimui tarp trijų mokyklų: Nemenčinės Gedimino gimnazijos, Siguldos vidurinės mokyklos, Latvijoje ir Jamsa Lukio gimnazijos Suomijoje.

Projekto dalyvės
Saulė Aleksiejūtė
Agnesa Šareiko
Elžbieta Perveinis

Nemenčinės Gedimino gimnazijos gimnazistai pasiekė Poliarinį ratą

Šiemet net dvidešimt du Nemenčinės Gedimino gimnazijos gimnazistai gavo išskirtinę galimybę nukeliauti į vieną gražiausių Skandinavijos šalių - Švediją ir susipažinti ne tik su šios valstybės žmonėmis, kultūra, bet ir svarbiausia - gamta. Už šią galimybę esame dėkingi Nordpls Jumior projektui “Investigate Nature” (“Pažink gamtą”) ir jo vadovėms anglų kabos mokytojai metodininkei Elenai Baliukevič ir direktoriaus pavaduotojai ugdymui Ingai Stankevičienei.
Vienas iš pagrindinių dvišalio projekto tikslų buvo kuo geriau pažinti Lietuvos ir Švedijos gamtą ir surasti būdų kaip mes - ateinanti karta - galėtume kuo labiau išsaugoti šį palikimą kitiems. Išvykę iš saulėtos ir pavasario nuotaikomis gyvenančios gimtinės, mes atsidūrėme gilioje žiemoje, kur naktimis temperatūra nukrenta iki -11. Tačiau net ir gana nepavasariškame šaltyje mes nuveikėme labai daug įdomių ir prasmingų dalykų: dalinomės Baltijos ir Skandinavijos šalių gamtos ir kultūros panašumais bei skirtumais, pasiekėme Poliarinį ratą, kur buvome pakrikštyti vietinių čiabuvių ir ragavome tradicinį sumuštinį su briediena, aplankėme visame pasaulyje garsius Tree Hotels (Viešbučius medžiuose), išbandėme slidinėjimą kalnuose, nuo kurių viršūnių atsiveria kvapą gniaužiantis šios šalies kraštovaizdis bei susipažinome su Švedijos istorija Gynybos muziejuje ir Kariniame Forte. O kaip gi be tradicinės saldžios švedų pertraukėlės “Fika”? Jos metu mes ragavome įvairių rankų darbo skanumynų.
Šioje mainų programoje mes atradome daugybę panašumų tarp iš pirmo žvilgsnio visai skirtingų šalių, gėrėjomės gamta ir nuostabia Švedijos kultūra. Esame labai dėkingi Šiaurės Ministrų Tarybai, kuri skyrė dotaciją tarptautinio Nordplus Junior klasių mainų projekto „IN“ (Investigate Nature) įgyvendinimui tarp dviejų mokyklų: Nemnečinės Gedimino gimnazijos ir Boden vidurinės mokyklos, Švedijoje ir tikimės, jog šis kartas nebus paskutinis.

Darbo galimybės Suomijoje

Penktadienis, 2017m. sausio 27 diena. Tarptautinio Nordplus Junior projekto „Local employment“ dalyviai ir jų anglų kalbos mokytojos, projekto Lietuvoje koordinatorės, E.Baliukevič ir I.Stankevičienė keliauja namo iš Suomijoje, Jamsoje vykusių klasių mainų. Nemenčinės Gedimino gimnazijos gimnazistams savaitė Suomijoje neprailgo, nes mes ne tik pamatėme kitą šalį, susipažinome su kultūros paveldu, bet iš arti susipažinome su įmonių veikla, skirtingų profesijų poreikiu ir įsidarbinimo galimybėmis.
Atvykus į Suomiją mus pasitiko būrys jau pažįstamų draugų, sutiktų 2016m. lapkričio mėnesį vykusiame pirmame trišalio projekto „Local employment“ susitikime Nemenčinės Gedimino gimnazijoje. Pirmadienį susipažinome su Jamsos vidurine mokykla, pristatėme pateiktis apie verslą savoje šalyje ir regione. Lankėmės United Paper Mills įmonėje, kurioje gaminamas ir perdirbamas popierius. Tai viena didžiausių popieriaus gamybos įmonių, kuri 80 procentų savo produkcijos eksportuoja į kitas šalis. Įmonės vadovai ne tik pristatė įmonės veiklą, supažindino kokių profesijų atstovai dirba įmonėje, kokios kvalifikacijos reikia norint dirbti UPM, bet ir parodė gamybos procesą. Tikslingai orientuotas mąstymas, gebėjimas vykdyti įvairias užduotis, komandinis darbas, IKT naudojimas, teigiamas požiūris bei žingeidumas - būtinos savybės norint įsidarbinti šioje įmonėje.
Antradienį buvome suskirstyti į grupes ir ėjome šešėliauti į skirtingas darbo vietas. Vieni stebėjo pamokas Jamsa pradinėje mokykloje, kiti dirbo City Market parduotuvėje, treti - Punsuutari baldų gamykloje, ligoninėje ar medžio apdirbimo įmonėje. Vakarą praleidome Himos slidinėjimo kurorte, kur pirmiausia vadovė papasakojo šio kurorto atsiradimo istoriją ir apie reikalingas specialybes Himos centre.

Skaityti daugiau