Erasmus+ projekto dalyvių susitikimas Rumunijoje

Erasmus+ projekte „Gamtamokslių dalykų mokymas(is) naudojant STEAM metodą“ dalyvaujantys Nemenčinės Gedimino gimnazijos 8b klasės mokiniai Gintarė Stankevičiūtė, Rugilė Voisiataitė, Gitana Gudaitė, Irmantas Skobelevas bei jų mokytojos Justina Zacharevič ir Jurga Stankevičienė spalio 8-13 d. Rumunijoje visą savaitę mokėsi ir tyrinėjo. Iasi mieste Otilijos Kazimir gimnazijoje susitiko 44 moksleiviai ir 16 mokytojų iš Danijos, Vengrijos, Italijos, Rumunijos bei Lietuvos. Projektas savo veiklomis siekia mokyti atsakingai vartojant saugoti tai, kas mus supa ir kurti saugesnę bei sveikesnę aplinką.
Pirmąją susitikimo dieną mokiniai atliko įvairias užduotis, kurios padėjo susipažinti projekto dalyviams ir vyko į pažintinę ekskursiją po Iasi miestą.
Antrą dieną mokiniai pristatė savo šalies transporto ypatumus. Pamokoje apie transporto vystymąsi sužinojo, kaip žmonės kūrė padedančius judėti prietaisus, kokia jų įvairovė, klasifikacija. Daug dėmesio susitikime buvo skiriama transportui, kuris nesudarko ekologinės pusiausvyros. Po pamokų visi smagiai pasivažinėjo senoviniu tramvajumi po Iasi senamiestį.
Trečią dieną mokėmės iš gamtos. Pamokoje apie biomimikriją sužinojome, kiek daug formų ir funkcijų mokslininkai, išradėjai perėmė iš gamtos ir pritaikė kurdami transporto priemones.
Ketvirtadienis buvo skirtas ateities automobiliams. Dirbdami grupėse mokiniai tyrinėjo šešias skirtingas transporto rūšis ir bandė pavaizduoti ekologišką transporto priemonę. Pamokai persikėlus į Iasi miesto parką galima buvo išbandyti elektrinius transporto priemonių modelius.

Penktadienio pamokos vyko Cucuteni archeologijos muziejuje bei kaimo turizmo sodyboje. Sužinoję apie 7 tūkstančių metų senumo istoriją bei archeologinius vietovės radinius mokiniai ragavo tradicinius pyragėlius bei lipdė molinį traukinuką. Kiekvienas projekto dalyvis nulipdė savo vagoną.
Susitikimas padėjo mokiniams rasti draugų, patobulinti anglų kalbos žinias, sužinoti daugiau apie tvarias transporto rūšis, pažinti Rumunijos kultūrą.
Straipsnis atspindi jo rengėjų, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, ir Europos Komisija neatsako už šios medžiagos turinį ir galimą panaudojimą.

Justina Zacharevič, Nemenčinės Gedimino gimnazijos
anglų kalbos mokytoja, Erasmus + projekto ,,Gamtamokslių dalykų mokymas(is) naudojant STEAM metodą“ koordinatorė;
Jurga Stankevičienė,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui