Erasmus+ projekto dalyvių susitikimas Rumunijoje

Erasmus+ projekte „Gamtamokslių dalykų mokymas(is) naudojant STEAM metodą“ dalyvaujantys Nemenčinės Gedimino gimnazijos 8b klasės mokiniai Gintarė Stankevičiūtė, Rugilė Voisiataitė, Gitana Gudaitė, Irmantas Skobelevas bei jų mokytojos Justina Zacharevič ir Jurga Stankevičienė spalio 8-13 d. Rumunijoje visą savaitę mokėsi ir tyrinėjo. Iasi mieste Otilijos Kazimir gimnazijoje susitiko 44 moksleiviai ir 16 mokytojų iš Danijos, Vengrijos, Italijos, Rumunijos bei Lietuvos. Projektas savo veiklomis siekia mokyti atsakingai vartojant saugoti tai, kas mus supa ir kurti saugesnę bei sveikesnę aplinką.
Pirmąją susitikimo dieną mokiniai atliko įvairias užduotis, kurios padėjo susipažinti projekto dalyviams ir vyko į pažintinę ekskursiją po Iasi miestą.
Antrą dieną mokiniai pristatė savo šalies transporto ypatumus. Pamokoje apie transporto vystymąsi sužinojo, kaip žmonės kūrė padedančius judėti prietaisus, kokia jų įvairovė, klasifikacija. Daug dėmesio susitikime buvo skiriama transportui, kuris nesudarko ekologinės pusiausvyros. Po pamokų visi smagiai pasivažinėjo senoviniu tramvajumi po Iasi senamiestį.
Trečią dieną mokėmės iš gamtos. Pamokoje apie biomimikriją sužinojome, kiek daug formų ir funkcijų mokslininkai, išradėjai perėmė iš gamtos ir pritaikė kurdami transporto priemones.
Ketvirtadienis buvo skirtas ateities automobiliams. Dirbdami grupėse mokiniai tyrinėjo šešias skirtingas transporto rūšis ir bandė pavaizduoti ekologišką transporto priemonę. Pamokai persikėlus į Iasi miesto parką galima buvo išbandyti elektrinius transporto priemonių modelius.

Skaityti daugiau

Erasmus+ projekto dalyvių susitikimas Vengrijoje

Balandžio 15-21 dienomis Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokinės Viktorija Šareiko, Gintarė Račinskaitė ir Dominyka Černec kartu su anglų kalbos mokytojomis Justina Zacharevič ir Ana Radviliene vyko į mažą, bet labai jaukų Vengrijos miestelį Lakitelek, kur tęsė Erasmus+ projekto „Environmental education through STEAM“ veiklas. Vizito metu mokiniai siekė pagrindinių projekto tikslų: kalbėjo apie rūšiavimo svarbą, skaičiavo saulės baterijų efektyvumą, dalijosi patirtimi, svarstė, ką jie patys galėtų padaryti, kaip gyventi, kad sukurtų sveikesnę ir saugesnę aplinką.
Jau nuo pat pirmos dienos miestelio bendruomenė džiugino mus savo svetingumu. Mokyklos mokiniai surengė mums šiltą priėmimą, kurio metu jie ne tik dainavo ir šoko, bet ir papasakojo savo miestelio ir mokyklos istoriją. Visos savaitės metu mokiniai turėjo daug įdomios veiklos: kūrė papuošalus iš vilnos, konstravo katamaranus ir aitvarus, vyko į Janus Neuman universitetą, kur klausė paskaitos apie saulės energijos varomus automobilius. Taip pat turėjome puikią galimybę pamatyti Budapeštą ir aplankyti interaktyvų „CSOPA“ mokslo centrą. Mokiniai džiaugiesi galėdami eksperimentuoti, tyrinėti, žaisti ir pažinti mokslą patys.
Ši kelionė dar ilgam liks mūsų prisiminimuose ne tik dėl naudingų ir įdomių dalykų, kuriuos atradome, bet ir dėl draugiškų bei šiltų žmonių, kuriuos pažinome.
Straipsnis atspindi jos rengėjų, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, ir Europos Komisija neatsako už šios medžiagos turinį ir galimą panaudojimą.

Anglų kalbos mokytoja
Justina Zacharevič

Erasmus+: naudinga, įdomu, smagu

logo

2017 metų gruodžio 9-16 dienomis Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos Erasmus+ projekto „Gamtamokslis mokymasis naudojant STEAM“ dalyviai lankėsi Italijoje, Martina Franca miese, kur vyko pirmasis mokymo ir mokymosi vizitas, į kurį atvyko atstovai iš Rumunijos, Vengrijos, Danijos, Lietuvos ir priimančios šalies - Italijos. Mūsų gimnaziją atstovavo keturi septintos klasės mokiniai ir anglų kalbos mokytojos I.Stankevičienė ir J.Zacharevič.
Visa savaitė buvo labai turininga, nes mokiniai ne tik dalyvavo įvairiose veiklose, diskusijose, bet ir atliko praktines užduotis susijusias su gamta ir aplinkosauga. Viena iš jų vyko Bosco delle Pianelle gamtos rezervate, kur mokiniai iš arti turėjo galimybę susipažinti su šiam Italijos regionui būdingais augalais, gyvūnais, paukščiais bei vabzdžiais ir palyginti juos su kiekvienai šaliai būdinga gamtine įvairove.
Kas yra ekosistema? Kokios pagrindinės jos grandys? Kokios grėsmės kyla mus supančiai aplinkai? Kam gresia išnykimas? Kuo AŠ galiu būti naudingas norėdamas išsaugoti tai kas mane supa? Į šiuos ir kitus klausimus tarptautinio bendradarbiavimo metu mokiniai bandė surasti atsakymus.
„Šis vizitas buvo labai naudingas, nes sužinojau daug daugiau apie savo ir kitų šalių ekositemas“. „Rūšiuodami ir perdirbdami šiukšles galime panaudoti jas naujų daiktų gamybai. Pavyzdžiui iš padangų galime sukurti supynes, sofas, stalus, valtis ir kitus daiktus, taip sumažindami išmetamų šiukšlių kiekį ir mažiau teršdami aplinką“. „Šeima ir vaikai - viena svarbiausių vertybių italų gyvenime“. „Alberobello - trulių namukų miestelis pastatytas XV amžiuje - unikali, nuo 1996 metų UNESCO saugoma vieta, kuri žavi savo istorija, architektūra ir išskirtinumu“. Tai mokinių išsakytos mintys, kurios verčia susimąstyti kiekvieną iš mūsų.

Straipsnio autorė
Anglų kalbos mokytoja