Erasmus+: naudinga, įdomu, smagu

logo

2017 metų gruodžio 9-16 dienomis Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos Erasmus+ projekto „Gamtamokslis mokymasis naudojant STEAM“ dalyviai lankėsi Italijoje, Martina Franca miese, kur vyko pirmasis mokymo ir mokymosi vizitas, į kurį atvyko atstovai iš Rumunijos, Vengrijos, Danijos, Lietuvos ir priimančios šalies - Italijos. Mūsų gimnaziją atstovavo keturi septintos klasės mokiniai ir anglų kalbos mokytojos I.Stankevičienė ir J.Zacharevič.
Visa savaitė buvo labai turininga, nes mokiniai ne tik dalyvavo įvairiose veiklose, diskusijose, bet ir atliko praktines užduotis susijusias su gamta ir aplinkosauga. Viena iš jų vyko Bosco delle Pianelle gamtos rezervate, kur mokiniai iš arti turėjo galimybę susipažinti su šiam Italijos regionui būdingais augalais, gyvūnais, paukščiais bei vabzdžiais ir palyginti juos su kiekvienai šaliai būdinga gamtine įvairove.
Kas yra ekosistema? Kokios pagrindinės jos grandys? Kokios grėsmės kyla mus supančiai aplinkai? Kam gresia išnykimas? Kuo AŠ galiu būti naudingas norėdamas išsaugoti tai kas mane supa? Į šiuos ir kitus klausimus tarptautinio bendradarbiavimo metu mokiniai bandė surasti atsakymus.
„Šis vizitas buvo labai naudingas, nes sužinojau daug daugiau apie savo ir kitų šalių ekositemas“. „Rūšiuodami ir perdirbdami šiukšles galime panaudoti jas naujų daiktų gamybai. Pavyzdžiui iš padangų galime sukurti supynes, sofas, stalus, valtis ir kitus daiktus, taip sumažindami išmetamų šiukšlių kiekį ir mažiau teršdami aplinką“. „Šeima ir vaikai - viena svarbiausių vertybių italų gyvenime“. „Alberobello - trulių namukų miestelis pastatytas XV amžiuje - unikali, nuo 1996 metų UNESCO saugoma vieta, kuri žavi savo istorija, architektūra ir išskirtinumu“. Tai mokinių išsakytos mintys, kurios verčia susimąstyti kiekvieną iš mūsų.
Straipsnis atspindi jos rengėjų, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, ir Europos Komisija neatsako už šios medžiagos turinį ir galimą panaudojimą.

Straipsnio autorė
Anglų kalbos mokytoja