Non scholae sed vitae discimus
  • Gimnazijos gimtadienis
  • tėvų forumas
  • Lietuvos veliava
  • Kalbų diena
  • Mokslo ir žinių šventė
  • 35 laidos
  • #Beactive
  • Buk saugus
  • Ladygolas
  • Nordplius_Latvija

D.U.K.

Kada moksleiviams reikėtų apsispręsti dėl specialybės?
Apie tai pradėti galvoti niekuomet ne per anksti. Ir jaunesnių klasių mokinukai gali pradėti planuoti savo ateitį ir po truputį kreipti save tam tikra linkme. Per ilgesnį laiką jauni žmonės gali surinkti daugiau informacijos, apmąstyti galimas alternatyvas, pasikalbėti su galinčiais padėti ir pakonsultuoti žmonėmis. Taip pat, anksčiau pradėjęs apie tai galvoti jaunuolis gali pakeisti savo pasirinkimą, gal ir ne vieną kartą. Tai kaip bandymai ir klaidos – jos mums suteikia vertingų apmąstymų. O jei žiūrėtume formaliau, tai svarbu pagalvoti prieš renkantis egzaminus, nes stojant į aukštąsias reikia tam tikrų egzaminų į tam tikras programas.

Kokie klausimai dažniausiai kyla jaunuoliams, kai kalbama apie specialybės pasirinkimą ir karjeros planavimą?
Lietuvoje tikriausiai nedaugelis jaunų žmonių investuoja pakankamai laiko į savęs paieškas ir pažinimą, ką turbūt galėtume vadinti karjeros planavimo pradžia. To nepadarius sunku pasirinkti norimą ir tinkančią specialybę, planuoti ir rinktis ateities veiklas. Dažniausi klausimai, kylantys moksleiviams ir apskritai jauniems žmonėms – ar turėsiu darbą, jei studijuosiu vieną ar kitą specialybę ir ar tas darbas bus gerai apmokamas? Tokie klausimai nėra blogi, bet, mūsų nuomone, apie savo profesinę veiklą reikėtų pradėti galvoti kiek iš kitos pusės: kaip atrasti darbą, užsiėmimą ar veiklą, kuri leistų realizuoti savo gebėjimus, kompetencijas, interesus, teiktų malonumą, o tuo pačiu ir suteiktų finansinį saugumą.

Kaip pasirinkti aukštąją mokyklą?
Rinkdamasis aukštąją mokyklą stenkis kuo daugiau apie ją sužinoti: aplankyk jos internetinį puslapį, facebook profilį, jei turi galimybę, dalyvauk atvirų durų dienose. Kilus klausimams skambink institucijoms, suteikiančioms informaciją apie aukštojo mokslo studijas Lietuvoje bei užsienyje. Susidomėjęs konkrečia mokykla ar aukštajai mokyklai leista veikti toje šalyje, kur tave kviečia studijuoti. Visuomet pasikalbėk su toje mokykloje studijuojančiais studentais. Tikrai gausi vertingų patarimų.

Kur galėčiau susipažinti su oficialiai pripažintu aukštųjų mokyklų sąrašu?
Oficialiai pripažinto užsienio aukštųjų mokyklų sąrašo ieškok Studijų kokybės vertinimo centro interneto tinklapyje http://www.skvc.lt/ bei švietimo ir mokslo ministerijos tinklapyje http://www.mokykla.smm.lt (čia rasi oficialiai pripažintas Lietuvos aukštųjų mokyklų studijų programas).

Kur galėčiau daugiau sužinoti apie studijas užsienyje?
Studijų užsienyje klausimais konsultuoja:
Studijų užsienyje informacijos centras - http://www.studinfo.lt/lt/
Kalbų mokumas, studijos užsienyje ir paruošimas egzaminams - http://www.kalba.lt/
Studijos užsienyje - http://www.kastu.lt/, http://www.fox.lt/

Kurių klasių mokiniai gali registruotis konsultacijoms ugdymo karjerai klausimais?
Konsultacijose laukiame visų 7- 12 klasių mokinių ir jų Tėvelių. Registruotis į konsultacijas galima užbėgus į 130 kab. ( pas A. Kodikienę ), į 307 kab. ( pas gimnazijos psichologę ), į 325 kab. ( pas socialinę pedagogę ), el. dienyne Tamo.