Naudingi patarimai tėvams

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas dalinasi aktualia informacija apie naujas psichoaktyviąsias medžiagas:

Naujos psichoaktyviosios medžiagos (NPS) – tai naujieji narkotikai, kurių pasiūla sparčiai auga visoje Europoje. NPS savo kelią į rinką randa kaip jau seniai žinomų „tradicinių“ narkotikų pakaitalas, imituojantis jų poveikį, tačiau dažnai siūlomos kaip maisto papildai, vaistai, buitinės priemonės, cheminiai reagentai moksliniams tyrimams, augalų trąšos ir pan., tikslingai nurodant, kad produktas neskirtas vartoti žmonėms.

Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro duomenimis, šiuo metu Europos rinkoje stebima daugiau kaip 670 NPS, iš kurių net 80 proc. buvo aptiktos per pastaruosius 6 metus. Šios medžiagos kelia rimtų socialinių ir sveikatos problemų, nes naujos reiškia, kad nežinoma jų sudėtis, dozavimas ir poveikis.

Kas yra žinoma?

• Dažnai NPS vartotojai klaidingai mano, kad NPS yra saugesni, nes „legalūs“.
  • NPS paprastai yra gražiai ir patraukliai supakuoti – tai skatina nuotykių ar įspūdžių ieškančius žmones eksperimentuoti ir elgtis rizikingai.
  • NPS prekeivių reklama sparčiai plinta internete, sudaromos nesudėtingos sąlygos jų įsigyti.
  • Dažniausiai NPS vartotojai nežino patys, ką vartoja – tai pagrindinė stiprių apsinuodijimų ar net mirčių priežastis.

Vaizdo klipas

Daugiau informacijos šia tema:

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento parengtas leidinys „Vaikai seka tėvų pavyzdžiu“ ir vaizdo klipas

Čia galima rasti įvairių patarimų, kurie padės palaikyti
draugiškus ir patikimus tėvų ir vaikų santykius.

Patarimai:

Patarimai, kuriuos rekomenduojame skaityti ir aptarti kartu su savo vaikais:

Kompleksinės paslaugos šeimai paslaugos Nemenčinės mieste

VŠĮ “Vaikų ir paauglių socialinis centras” nuo 2018 m. gegužės 18 d. kviečia Vilniaus rajone gyvenančias šeimas, kasdieniame gyvenime susiduriančias su įvairiais iššūkiais ir sunkumais – šeimas, patyrusias artimo netektį, skyrybas, ligą ir pan., tėvus, susiduriančius su vaikų auginimo/auklėjimo sunkumais, auginančius vaikus su negalia, besilaukiančias moteris, šeimas, patiriančias tarpusavio santykių problemas ar krizes dėl kitų socialinės rizikos veiksnių, kuriems mažinti šeimai reikalinga įvairiapusė pagalba, – prireikus pagalbos, kreiptis dėl kompleksiškai teikiamų paslaugų.
Atsižvelgiant į šeimoje iškilusius sunkumus, šeimai nemokamai teikiamos kompleksinės paslaugos:

• Pozityvios tėvystės mokymai: pozityvios tėvystės įgūdžių ugdymas; mokymai tėvams auginantiems 3–11 metų vaikus;
  • Psichosocialinė pagalba: individualios psichologo konsultacijos; grupinės konsultacijos; šeimos konsultacijos; socialinio darbuotojo konsultacijos; emocinė pagalba vaikams; individualios konsultacijos vaikams;
  • Mediacijos paslaugos (taikinamasis tarpininkavimas šeimos, artimų žmonių ginčuose);
  • Vaikų priežiūros paslaugos vaikams nuo 3 -7 metų (tuo metu kai tėvai dalyvauja vienoje iš projekto veiklų).

Dėl kompleksinių paslaugų šeimai gavimo kreipkitės į VŠĮ “Vaikų ir paauglių socialinis centras” Pagalbos šeimai skyrių darbo valandomis: I - IV 8.00 -17.00 val. ir V 8.00 – 15.45 val.

Piliakalnio g. 84, Nemenčinė
tel. nr. (85) 237 2548