Non scholae sed vitae discimus
  • Gimnazijos gimtadienis
  • Kalbų diena
  • Nordplius_Latvija
  • Ladygolas
  • Mokslo ir žinių šventė
  • #Beactive
  • 35 laidos
  • Lietuvos veliava
  • tėvų forumas
  • Buk saugus

Paskutinė Erasmus + projekto "EESTEAM" veikla

Paskutinė Erasmus + projekto "EESTEAM" veikla buvo suplanuota kaimyninėje Lenkijoje. Birželio įkarštyje 49 Nemenčinės Gedimino gimnazijos projekto dalyviai priėmė iššūkį aplankyti garsųjį Koperniko muziejų Varšuvoje. Jame laukė pažintis su optinėmis iliuzijomis, supančiais įvairiais reiškiniais, moksliniais išradimais. 20 tūkstančių kvadratinių metrų teritorijoje, kur nėra jokių gidų ar popierinių bukletų, net keturias valandas mokiniai žaisdami mokėsi, tyrinėjo. Daugiau sužinojo apie žmogaus kūno dalis, širdies darbą, plaučių tūrį, regos bei klausos aštrumą. Labiau pažino save atlikę testus, padedančius atpažinti jausmus, emocijas, temperamentą, pastabumą. Chemijos, fizikos laboratorijose bei robotikos dirbtuvėse iš naujo atrado mokslą, technologijų galimybes bei meno svarbą. Tikrai buvo įdomu ir naudinga pažinti muziejų liečiant, klausant, matant, uostant. Ne veltui yra sakoma, kad Koperniko mokslo centras yra vienintelė vieta, kur mokslas tampa menu, o menas mokslu.
Projekto dalyviai turėjo galimybę pažinti ir beveik 400 metų gyvuojančią Lenkijos sostinę, aplankyti 0,1 kvadratinių kilometrų senamiestį, sužinoti apie bendrą Lietuvos ir Lenkijos istoriją, garsias asmenybes. O Žygimanto Augusto mieste plaukėme nuo 1825 m. garsėjančiu Augustavo kanalu. Plaukdami stebėjome, kaip veikia ypatingas išradimas - vandens šliuzas - padedantis laivui persikelti iš vieno ežero į kitą įveikiant vandens lygio skirtumus.
Projekto koordinatorės ir kelionės organizatorės - anglų kalbos mokytojos Inga Stankevičienė ir Justina Zacharevič džiaugėsi projekto sėkme, įgyvendintomis veiklomis, pasiektais rezultatais.