Non scholae sed vitae discimus
  • Lietuvos veliava
  • #Beactive
  • tėvų forumas
  • Nordplius_Latvija
  • Mokslo ir žinių šventė
  • Buk saugus
  • Gimnazijos gimtadienis
  • Kalbų diena
  • Ladygolas
  • 35 laidos

Paskaita apie pasieniečio profesiją

Ketvirtadienio rytą Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnė J. Kondratovič lankėsi Nemenčinės Gedimino gimnazijoje, kurioje skaitė prevencinę paskaitą ir pristatė pasieniečio profesiją. Iš anksto susitarus su mokyklos vadovybe, nuspręsta jaunimui ne tik pristatyti pagrindines pasieniečių funkcijas, papasakoti apie profesiją, VSAT pareigūnų vykdomą kriminalinę žvalgybą, sulaikymus ir t.t., bet kartu ir akcentuoti susirinkusiai auditorijai apie gresiančią administracinę ar baudžiamąją atsakomybę už tam tikrus kontrabandos ar neteisėto sienos kirtimo pažeidimus.

Gausiai gimnazijos salėje susirinkusiems mokiniams siekdama informuoti ir stiprinti asmenų įtraukimo į nusikalstamas veikas prevenciją, Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnė J. Kondratovič supažindino jaunuolius su prekybos žmonėmis formomis. Kartu su mokiniais buvo diskutuojama apie prekybos žmonėmis reiškiniu, galimais pavojais, pagalbos galimybėmis. Pateikta nemažai pavyzdžių, kokiomis formomis įtraukiami asmenys. Daugiausiai dėmesio pasakojant skirta nepilnamečių įtraukimui į nusikalstamas veikas, kalbėta apie „įstumimą“ į skolas, akcentuojant asmenis, iš sudėtingų, kritinį mąstymą ir savarankiškumą sunkiai besiverčiančių, socialinės rizikos grupei priskirtinų šeimų. Bendruomenės pareigūnės pasakojimas paskatino susimąstyti ne vieną susirinkusįjį, pranešėja kvietė jaunuolius ugdytis.Asmenims, kurie įtaria, kad galbūt jų artimųjų rate galimai vyksta asmenų verbavimas į prekybos žmonėmis tinklą, J. Kondratovič išdalijo lankstinukus, kuriuose nurodyti kontaktai, kur būtų galima kreiptis tokiais atvejais.

Dovilė Sabaliauskienė