Non scholae sed vitae discimus
  • Ladygolas
  • Buk saugus
  • Kalbų diena
  • 35 laidos
  • Nordplius_Latvija
  • Lietuvos veliava
  • Gimnazijos gimtadienis
  • Mokslo ir žinių šventė
  • tėvų forumas
  • #Beactive

Idėjų mugė

Lapkričio 23-24 dienomis „Litexpo“ parodų salėje vykusioje mugėje „Mokykla 2018“ paaiškėjo mūsų gimnazijos vienuoliktoko Jokūbo Plataunos užimtumo priežastis: šiuo metu jis bando sukurti efektyvią nano plėvelę (“išmaniųjų langų” prototipą), kuri sutaupytų žmonių naudojamus resursus ir sumažintų aplinkos taršą. Šią veiklą mokinys vykdo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Jaunojo tyrėjo laboratorijoje, o po pamokų kuria metodikas bei atlieka tyrimus savo pasirinktoje mokslinėje srityje. Jokūbas džiaugiasi, kad jo idėja sukurti tokią nano plėvelę, kurioje nano dalelės sumažins IR spindulių pralaidumą vasaros karščių metu ir izoliuos IR šilumos spindulius žiemą, t.y. bus tarsi išmaniosios langų „užuolaidos“ pasaulinėje literatūroje niekur neminima ir nacionalinio „Idėjų mugės“ konkurso atrankoje iš visos Lietuvos pretendentų idėjų buvo pripažinta viena perspektyviausių. Jokūbo projektas pateko į visos Lietuvos geriausių idėjų „TOP 30“. Jokūbo sumanymą įmanoma realizuoti, todėl yra vykdomi tiriamieji darbai. „Mokykla 2018“ mugėje mokslininkai, verslo atstovai taip pat domėjosi šio vaikino veikla, patarė jaunajam mokslininkui daug naudingų dalykų. Sveikiname Jokūbą ir linkime jam sėkmės pasirinktame kelyje!!!