Non scholae sed vitae discimus
  • Nordplius_Latvija
  • Buk saugus
  • Kalbų diena
  • tėvų forumas
  • 35 laidos
  • Lietuvos veliava
  • #Beactive
  • Gimnazijos gimtadienis
  • Mokslo ir žinių šventė
  • Ladygolas

Parodoje „Mokykla 2018“ – dvi mūsų gimnazijos mokytojos

Lapkričio 23-24 dienomis „Litexpo“ parodų salėje vykusioje mugėje „Mokykla 2018“ dalyvavo ir savo patirtimi dalinosi dvi Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokytojos.

Pradinukų mokytoja Vaiva Lanskoronskytė dalijosi savo klasės mokymosi pasitelkiant išmaniuosius IMO kubus praktika. Mokytoja vedė edukacijas norintiems su šiomis priemonėmis susipažinti pedagogams bei moksleiviams iš įvairių Lietuvos mokyklų.

IMO kubai padeda kurti dinamišką atmosferą klasėje, mokymosi procesui suteikia žaidybiškų atspalvių. Taip pat mokymąsi padaro žymiai judresnį, mokiniai gerokai mažiau laiko praleidžia sėdėdami. Pasitelkiant IMO kubus galima atlikti daug vertingų fizinių pratimų, lavinančių kinestetinių užduočių. Atliekant konstravimo užduotis, lavinamas mokinių erdvinis mąstymas. Taip pat yra daug galimybių kurti įvairias kūrybiškas užduotis interaktyvioje platformoje.

Anglų kalbos mokytoja Justina Zacharevič pristatė projekto „Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose“ veiklas. Projektas buvo vykdomas Britų tarybos ir VŠĮ „Meno avilys“ ir įgyvendinamas bendradarbiaujant su Ugdymo plėtotės centru. Projekto metu mokiniai turėjo galimybę sužinoti daugiau apie medijas, ugdyti medijų raštingumo gebėjimus, kritinį mąstymą bei kūrybiškumą. Įdomiausia projekto dalis tai kūrybinis procesas, kurio metu mokiniai, naudodamiesi „Unity“ žaidimų varikliu, patys galėjo sukurti savo 2D Platformer žaidimus.

Mokytojos manymu, tokia veikla gali padėti jaunimui atskleisti savo gabumus ar net turėti įtakos apsisprendimui dėl būsimos profesijos.