Non scholae sed vitae discimus
  • Kalbų diena
  • Mokslo ir žinių šventė
  • Lietuvos veliava
  • #Beactive
  • Gimnazijos gimtadienis
  • Nordplius_Latvija
  • tėvų forumas
  • Buk saugus
  • Ladygolas
  • 35 laidos

Projektas „Sveikas kaip ridikas“ Nemenčinės Gedimino gimnazijoje

Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazija 2018 metų rugsėjo – lapkričio mėnesiais dalyvavo projekte „Sveikas kaip ridikas“, kuris yra programos „Darni mokykla“ dalis. Jos tikslas - aktyviais, netradiciniais metodais ugdyti moksleivių darnaus vystymosi kompetencijas.
Projekto veiklas pradėjome rugsėjį nuo žygio Neries regioniniame parke. Šiame žygyje dalyvavo 50 gimnazijos moksleivių, iš jų 8 mokiniai su specialiaisiais poreikiais. Mokiniai buvo sužavėti šio parko gamta ir parinktų pėsčiųjų takų grožiu, taip pat aktyviai dalyvavo parinktose užduotyse, kurios paskatino mokinius ir toliau domėtis sveika gyvensena ir įsitraukti į kitas projekte numatytas veiklas. Spalio mėnesį vyko Sveiko gyvenimo būdo skatinimo viktorina „Proto mūšis – sveikatos gūsis“, kurioje pradinukai susipažino su sveikos mitybos principais, sveiko ir aktyvaus gyvenimo būdo nauda jiems ir jų šeimos nariams. Sporto šventės metu vyko krepšinio, smiginio, stalo teniso, futbolo, svarsčių kilnojimo, šaškių, lėkščiasvydžio varžybos, kuriose jėgas išbandė sportui neabejingi moksleiviai, o aktų salėje pasirodė meno kolektyvai, vyko viktorina apie sporto ir olimpinių žaidynių istoriją, piešinių konkursas sportine tema.

Lapkritį įvyko sveikatinimo akcija „Mano obuolys – Tavo sveikata“, kurios metu pradinių klasių mokiniai vaišino obuoliais gimnazijos vyresnių klasių draugus ir mokytojus, ne tik sužadino domėjimąsi šiuo projektu, bet apdovanojo vitaminais ir gera emocija. Projektą vainikavo edukaciniai užsiėmimai 1-8 klasių mokiniams, kuriuos vedė Nemenčinės poliklinikos ergoterapeutė Lina Kaminskaitė ir kineziterapeutė Diana Bortkevič. Išklausę patarimų apie taisyklingą stovėseną ir sėdėseną, edukacijos dalyviai buvo pakviesti bendrai mankštai, išmoko naudingų laikysenai pratimų. Mokiniai ir mokytojai gavo vertingos informacijos apie tai, kaip svarbu kokybiškos pertraukos dirbant, mokantis, net žiūrint televizorių, kaip kelti svorį nepažeidžiant stuburo, kaip taisyklingai nešioti mokyklinę kuprinę, kokią didelę įtaką daro įprotis palenkus galvą žiūrėti į mobiliojo telefono ekraną.

Dėkojame Lietuvos mokinių ir jaunimo centrui už naudingą bendradarbiavimą ir tikimės, kad projekto ,,Sveikas kaip ridikas“ rekomendacijų gimnazija laikysis ir pasibaigus projekto veikloms.

Projekto koordinatoriai gimnazijoje
Inga Stankevičienė ir Andrius Pračkaila