Non scholae sed vitae discimus
  • Buk saugus
  • Gimnazijos gimtadienis
  • Ladygolas
  • Mokslo ir žinių šventė
  • tėvų forumas
  • #Beactive
  • Lietuvos veliava
  • 35 laidos
  • Nordplius_Latvija
  • Kalbų diena

Kūrybinės dirbtuvės Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje

Lapkričio 13, 16 ir 19 dienomis Nemenčinės Gedimino gimnazijos III G klasės mokiniai vyko į Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, kur dalyvavo virtualios realybės kūrybinėse dirbtuvėse. Tai buvo JAV ambasados Vilniuje finansuojamas projektas, kurio metu jauni žmonės supažindinami su esamomis technologijų galimybėmis, analizuojamas jų potencialas ir panaudojimo būdai.
Užsiėmimų metu mokiniai kartu su projekto rengėjais VŠĮ „Kūrybos ir inovacijų laboratorija“ kalbėjo apie įvairius technologijų panaudojimo atvejus, išbandė virtualios ir papildytos realybės įrenginius ir aplikacijas. Po teorinės įžangos jauni žmonės praktiškai išbandė ir naudodami įvairius įrenginius (akinius, lankelius, mobilius telefonus, 3d skenerius) savo akimis pamatė technologijų galimybes. Po kiekvieno užsiėmimo vyko minčių lietaus sesija. Dalyviai kalbėjo apie karjeros galimybes technologijų srityje, svarstė, kokių įgūdžių ir kompetencijų jie turėtų įgyti norėdami tapti virtualios realybės ar hologramų kūrėjais, prognozavo, kokios programinės ir techninės įrangos reikės 2020 metais.


Kiekvienos sesijos metu gimė mažiausiai po 4 inovatyvias idėjas, kaip technologijos galėtų būti panaudotos ugdymo, verslo ar pramogų industrijų reikmėms. Mūsų mokinių originaliausia idėja - pirštinės su jutikliais regos negalią turintiems žmonėms. Mūvėdami įvairius jutiminius impulsus siunčiančią pirštinę neregiai galėtų įsikibti į tik papildytoje realybėje egzistuojantį turėklą ir taip pereiti judrias gatves ar „naviguoti“ miesto šaligatviuose ir kitose viešose erdvėse. Turėklo niekas plika akimi nematytų, tačiau turintieji pirštinę jį jaustų.
Šis projektas buvo tik įžanga. Jauni žmonės sužinojo, kokią programinę ir techninę įrangą galima naudoti kuriant virtualios realybės ir hologramų produktus. Dabar projekto dalyviai bus labiau pasirengę susidurti jau su esamomis ir būsimomis technologijomis ir atsakyti, kokią vietą jos turėtų užimti jų gyvenime.
Ačiū Audriui Lauručiui už smagią dirbtuvių nuotaiką, įdomiai pateiktą informaciją ir daug naudingų žinių. Taip pat esame labai dėkingi projekte dalyvavusiems lektoriams: Andriui Lekavičiui, Antanui Skučui, Pauliui Juočeriui, Tadui Bojarskiui.
Mokinių, dalyvavusių dirbtuvėse, atsiliepimai:

Buvo smagu pakeisti mokymosi aplinką.
Sužinojau apie ateities perspektyvas, praplėčiau žinias apie technologijas.
Sužinojau, kaip galima būtų integruoti technologijas į savo kasdienį gyvenimą.
Labai prasmingai ir įdomiai praleidau laiką.
Supratau, kad technologijos - tai ne tik pramoga.

Justina Zacharevič,
anglų kalbos mokytoja