TOLERANCIJOS SAVAITĖ

Apranga - tai būdas išreikšti save!

Lapkričio 16 d. Gedimino gimnazijos mokiniams buvo leista ateiti į mokyklą be uniformos su sąlyga, kad apranga nebus vulgari. Taip gimnazijos mokinių taryba pasiūlė paminėti tolerancijos savitam aprangos stiliui dieną.

Kitokie šalia mūsų

Savaitė lapkričio 13-17 d. Nemenčinės Gedimino gimnazijoje paskelbta Tolerancijos savaite. Kiekviena savaitės diena yra skirta tam tikrai su tolerancija susijusiai temai. Lapkričio 15 diena buvo skirta tolerancijai kitokiam, todėl mūsų gimnazijoje lankėsi svečiai iš Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centro.
Susitikimas prasidėjo prie įėjimo į Gedimino gimnaziją. Buvo atvertos neįgaliesiems įvažiuoti skirtos durys, o liftas padėjo judėjimo negalią turintiems svečiams patekti į aktų salę. Ten dešimtokai kartu gimnazijos direktore D. Losinskiene, pavaduotoja ugdymui J. Stankevičiene bei socialine pedagoge N. Kriaučiūniene maloniai priėmė svečius, su jais susipažino, kartu dainavo, o šokio mokytoja J. Dombrovskaja net išmokė šokti ,,Draugystės šokį“. Vėliau pasiskirstę į grupeles mokiniai vedė ekskursiją po mokyklą: aprodė visus tris aukštus, kabinetus, sporto salę, biblioteką, užsuko pasižiūrėti, kaip vyksta pamokos. Svečiams viskas atrodė įdomu ir gražu. Po ekskursijos visus pakvietėme į pamokas-dirbtuves, kurias suruošti padėjo technologijų mokytoja D. Kurpienė. Vieni gamino arbatos puokšteles, kiti iš šieno rišo paukštelius, o treti kūrė draugystės plakatą. Valgykloje svečiai pasiliko pietauti, o šeimininkai skanavo dovanų atneštus neįgaliųjų dienos užimtumo centro lankytojų ir darbuotojų keptus sausainius. Išlydėjome svečius, pažadėję, kad šis susitikimas bus ne vienintelis.
Po renginio dešimtokai pasidalino savo įspūdžiais. Jie teigė, jog susitikimas su kitokiais - unikali galimybė, su kuria anksčiau dar neteko susidurti. Buvo labai gera žinoti, kad mus sieja tiek daug bendrų pomėgių. Svečiai spindėjo pozityvumu, iš jų galima pasimokyti, kaip džiaugtis gyvenimu. Lauksime kitų susitikimų!

Goda Bujenauskaitė,
Nemenčinės Gedimino gimnazijos dešimtokė