Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

Jei ežerai išlėktų
Ir krikšto upės nugrimztų,
Dingtų ir Lietuva,
Mūsų nebūtų.

O jei nutiltų žodis,
Jei raidyną palaidotum,
Ar prisikeltų poezija
Skambų Velykų rytą?

Todėl guldau klonin ežerus,
Patiesiu upę,
Ir žodžiai taškosi, krykštauja

Ant poezijos rankų.                   K. Bradūnas ,,Poezija ir Lietuva“

Minėdami Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokiniai ir mokytojai, svečiai iš K. Parčevskio gimnazijos prisiminė lietuvių kalbai, kultūrai ir literatūrai nusipelniusius žmones, džiaugėsi nuveiktais darbais.
2017-aisiais metais Lietuva mini poeto Kazio Bradūno 100- ąsias gimimo metines. Mokytojos Vanda Rinkevič ir Jurga Stankevičienė su IIbG klasės mokiniais pagal Kazio Bradūno eiles parengė poetinę kompoziciją „...lyg sauja pabertų grūdų poezijos paukščiams“.
Kiekvienam iš mūsų vieta, kurioje gimei ir augai, yra ypatinga. Šiais metais mokytojai Jovyta Vaišvilienė, Kęstutis Vaišvila ir Vanda Rinkevič kartu su savo mokiniais atliko didžiulį darbą ir įgyvendino visai Nemenčinės bendruomenei svarbų projektą ,,Nemenčinė. Vakar. Šiandien. Rytoj“. Projekto dalyviai ir sumanytojai scenoje dalinosi jausmais ir sumanymais, pristatė darbų parodą ir pasidžiaugė, kad projekto rezultatas - sumaketuota ir atspausdinta 10 egzempliorių knyga - šiandien jau pajudėjo iš spaustuvės Lenkijoje į Lietuvą.

Lietuvos Respublikos Seimas, vertindamas lietuvių kalbos išskirtinumą ir originalumą ir siekdamas atkreipti dėmesį į lietuvių kalbos, kaip kultūros paveldo, svarbą visuomenei, nusprendė 2017-uosius paskelbti Lietuvių kalbos kultūros metais. Ta proga Nemenčinės Gedimino gimnazijos šeštokai su mokytojomis Laura Juškauskiene, Danuta Petrauskiene ir Renata Kvietkauskiene vyko į Lietuvių kalbos institutą ir kartu su ten dirbančiais mokslininkais įgyvendino projektą, skirtą Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Mūsų šeštokai ne tik skaito, bet ir patys kuria knygas. Šiais metais dailės mokytojos Jovytos Vaišvilienės padedami sukūrė nepaprastai gražią mįslių knygą.
Penktokai padedami mokytojų Ingos Sevrukienės ir Lauros Juškauskienės jaukinosi knygas ir pristatė projektą „Prisijaukink knygą“ – ne tik linksmai šoko, mėtydami pačių pasigamintus išminties kubus, bet ir pristatė skaitytas knygas.
Šventės pabaigoje tradicinės akcijos „Padovanok bibliotekai knygą“ metu buvo padovanotos 28 naujos lietuvių ir užsienio literatūros knygos.

Jurga Stankevičienė
Nemenčinės Gedimino gimnazijos