Non scholae sed vitae discimus
  • Ladygolas
  • Mokslo ir žinių šventė
  • Nordplius_Latvija
  • 35 laidos
  • Gimnazijos gimtadienis
  • Buk saugus
  • Lietuvos veliava
  • Kalbų diena
  • #Beactive
  • tėvų forumas

Nemenčinėje žiema išvaryta!

Užgavėnės – labai sena, linksma, žaisminga žiemos šventė, kurios tikslas – triukšmingai išvyti žiemą, pabudinti pavasarį.
Vasario 26 d., sekmadienį, į pušyną šalia Nemenčinės Gedimino gimnazijos rinkosi apsiavę ir basi, pliki ir garbanoti, kaukėti ir raguoti – visi, kas nepatingėjo, seną tradiciją pagerbti norėjo. Mamos ir tėveliai, vaikai ir seneliai, giminės ir kaimynai, net generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro kariai, - visi, kas mėgsta blynus, neišsigandę šlapio sniego ir darganos, smagiai šoko lietuvių liaudies šokius, kurių mokė gražuolė čigonė - šokio mokytoja Julija Dombrovskaja, drąsiai ir aktyviai įsitraukė į smagias Pikeliškių bendruomenės pirmininko Antonij Rudak organizuotas rungtis. Aštuntokai kartu su auklėtojomis Aida Bužinskiene ir Inga Sevrukiene padengė stalus, ant kurių puikavosi karštos arbatos termosai ir gardžiausios suneštinės vaišės: blynai, uogienė, pyragai, pyragėliai, lašiniai ir agurkėliai. Kaukių dirbtuvėlės nudžiugino mažiausius šventės dalyvius, kurie galėjo paruoštą kaukę išmarginti pasirinktomis spalvomis ir įsilieti į linksmą kaukėtųjų būrį. Visas pušynas skambėjo nuotaikinga liaudiška muzika, kurią šventei parinko gimnazijos inžinierius Darius Rinkevičius. Kai gražiausios kaukės buvo apdovanotos saldžiomis dovanėlėmis, kai Lašininis pralaimėjo Kanapiniui, šventės dalyviai ratu apjuosė laužą. Laužo viršūnėje puikavosi Morė. Visiems linksmai šaukiant ,,Žiema, žiema, bėk iš kiemo!”, Nemenčinės girininkas Marius Kvietkauskas uždegė laužą ir liepsnose supleškėjo ne tik Morė, bet ir žiemos tamsumai, ligos, rūpesčiai ir visos niūrybės.
Užgavėnių čigonėlė išbūrė, kad visų laukia gražus pavasaris, sveikata ir gera nuotaika. Dėkojame Nemenčinės Gedimino gimnazijos bendruomenei už smagų šurmulį Užgavėnių šventėje ir linkime visiems gerų darbų Gavėnios laikotarpiu, rasti laiko atgailai ir maldai.

Jurga Stankevičienė,
Nemenčinės Gedimino gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui