Sausio 13-osios minėjimas Nemenčinės Gedimino gimnazijoje

Prieš 26 metus Lietuvos piliečiai stojo ginti Lietuvos, atkurtos valstybės, nepriklausomybės, kai Sovietų Sąjungos valdžia ryžosi imtis prievartos. Šią dieną atmindami ir pagerbdami žuvusiuosius, Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokiniai ir mokytojai dalyvavo visuotinėse pilietinėse akcijose „Atmintis gyva, nes liudija“ ir ,,Neužmiršk“.
Sausio 13-osios rytą dešimčiai minučių gimnazijos kabinetuose, koridoriuose buvo uždegtos žvakės, kurios simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Mokytojai kartu su mokiniais atsiminė žuvusius ir nukentėjusius kovojant už Lietuvos laisvę.

Jau antrus metus gimnazijoje vykdėme pilietinę akciją ,, Neužmiršk“. Prie įėjimo į gimnaziją dešimtokai užsegė neužmirštuolės žiedą, kaip atminties ir pagarbos ženklą kovojusiems ir žuvusiems už Lietuvos laisvę.
Gimnazijos fojė dailės mokytoja Jovyta Vaišvilienė su technologijų mokytoju Kęstučiu Vaišvila pakabino dekoraciją iš neužmirštuolių.

Antros pamokos metu aktų salėje vyko pilietiškumo pamoka-minėjimas, skirtas Laisvės gynėjų dienai. 10-12 klasių mokiniai skaitė sausio 13-osios įvykių dalyvių atsiminimus, 12 klasės mokiniai parodė savo sukurtą filmuką. Kaip ir kasmet, buvo rodomas Augustės Tamulytės filmas apie sausio 13-ąją. Mišrus gimnazijos choras atliko Dariaus Milerio - Nojaus dainą ,, Čia“.
Renginyje tvyrojo pakili nuotaika, persmelkta pagarbos tiems, kurie nepabijojo ginti Laisvės. Mokiniai skirstėsi susimąstę, kiek brangiai kainuoja laisvė, o kartu drąsūs ir vieningi. Manau, ne vienas tapo aišku, kad dideli darbai prasideda nuo mažų žingsnių, graži aplinka – nuo menkiausios šypsenos, o laimingi žmonės tampa, kai dirba nuoširdžiai, nesitikėdami kažko mainais.

Virginija Bučinskienė,
Vilniaus r. Nemnečinės Gedimino gimnazijos
istorijos mokytoja metodininkė