EUROPOS KALBŲ DIENA

Jau treti metai Nemenčinės Gedimino gimnazijoje tęsiama tradicija dalyvauti kalbų dirbtuvėse, kurios rugsėjo 26 d. rengiamos Vilniaus Mokytojų namuose Europos kalbų dienai paminėti. Šiais metais turkų, airių, gruzinų kalbų dirbtuves aplankė gimnazijos 10-tokai su mokytojomis R. Malakauskiene ir A. Radviliene. Kiekvienos kalbos užsiėmime mokiniai susipažino su kalbų abėcėlėmis, išmoko pagrindinių pasisveikinimo, padėkojimo frazių, dalyvavo viktorinose, dainavo dainas. Edvinas Tuminskis, dalyvaudamas turkų kalbos viktorinoje, laimėjo pirmąją vietą ir buvo apdovanotas knyga apie Stambulą. Mokiniams labai patiko airių kalbos užsiėmimas, kuriame jie suprato, kad airių kalba labai skiriasi nuo anglų kalbos. Labai patiko gruzinų kalbos užsiėmimas, kurį vedė pati Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadze. Visus labai nustebino gruzinų kalbos abėcėlė, kurioje nėra didžiųjų raidžių. Gruzijos ambasadorė visus pakvietė atvykti į Gruziją, o susidomėjusius gruzinų kalba - ją studijuoti Gruzijos universitete. Įteikusi atminimo dovanėles, ji mielai sutiko nusifotografuoti su mūsų grupe.

Ana Radvilienė,
Nemenčinės Gedimino gimnazijos
anglų ir vokiečių kalbos mokytoja